Marzec '19

Krzysztof Dudzik – dyrygent

muzycy Orkiestry Symfonicznej FŁ
Orkiestra dęta ZSM I i II stopnia w Rudzie Śląskiej

Chóry Projektu Akademia Chóralna:
Chór dziecięcy SP nr 5 w Zgierzu (kierownictwo art. – Małgorzata Ciechańska), Chór Bemolek SP nr 41 w Łodzi (kierownictwo art. – Katarzyna Sawiak), Zgierski Chór Młodzieżowy (kierownictwo art. – Małgorzata Ciechańska), Chór Animato SP im. Jana Pawła II w Łazach (kierownictwo art. – Olivia Kaczyńska), Chór Gaudeo Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej przy SP nr 1 i 2 w Świerklanach (kierownictwo art. – Maria Skrobol), Chór Kameralny „Portamento” Młodzieżowego Domu Kultury w Starachowicach (kierownictwo art. – Bożena Magdalena Mrózek), Chór „Bonus” Publicznej SP z Oddziałami Gimnazjalnymi w Piekoszowie (kierownictwo art. – Maria Wiech)

W progranie koncertu:
Pieśni patriotyczne w opracowaniu Krzysztofa Dudzika: Przybyli ułani, Pierwsza Brygada, O mój rozmarynie
Piosenki Witolda Lutosławskiego: Idzie nocka; Już jest wiosna, Jak warszawski woźnica, Piosenka o złotym listku, Majowa nocka z cyklu „Wiosna” 4 pieśni dziecięce; Pióreczko; Muszelka, Srebrna szybka; Wróbelek, Kotek, Idzie Grześ, Rzeczka, Ptasie plotki z cyklu „Piosenki dziecinne”
Piosenki z filmów i bajek dla dzieci w opracowaniu Pawła Stuczyńskiego: Witajcie w naszej bajce, Jak rozmawiać trzeba z psem, Kaczka dziwaczka, Miś uszatek
Fragmenty suity na chór dziecięcy Jana Krutula „Zagrajmy w muzykę!”: Bębenek, Zimowy song, Gwiazdozbiory, Piłka

Kurator Regionu Łódzkiego – Maria Hubluk-Kaszuba

Koncert organizowany przez Narodowe Centrum Kultury,