Marzec '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej

MALEŃCZUK GRA MŁYNARSKIEGO KONCERT Z ZESPOŁEM

17 listopada 2018, 20.00

Koncert podzielony jest na dwie części w pierwszej Maciej zabierze Państwa w muzyczną podróż po swoich największych przebojach,
w drugiej zaś zaprezentuje specjalnie przygotowany materiał z płyty: Maleńczuk gra Młynarskiego,
która krótko po wydaniu, zrobiła spore zamieszanie na muzycznym rynku.

"Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami.
Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego" - mówił Maleńczuk we wspomnieniu Wojciecha Młynarskiego.

"Maleńczuk gra Młynarskiego" to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Młynarskiego,
którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i
wybrał dwanaście utworów w różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki,
wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", w którym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany".

Zapraszamy!

LINK DO BILETÓW: