Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Łódź Tango Salon Festival 2016

2 października 2016, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 90 PLN

Wykonawcy:

Quinteto Roberto Siri (Argentyna) w składzie:

Ines Flores – bandoneony,

Oscar Pittana – kontrabas,

Luis Albertol Simó – skrzypce,

Juan Pablo Beltran – śpiew

Roberto Siri – fortepian, dyrygent.

 

Program:

1. Malena Tango

2. Orlando Goñi Tango

3. Loca Tango estilo D`Arienzo

4. Desde el alma Vals

5. Linda noche Tango

6. Nueve de Julio Tango

7. Don Juan Tango-Milonga

8. Muchacho Tango

9. Lagrimas y Sonrisas Vals

10. Si soy asi Tango

***

1. Sensiblero Tango

2. Felicia Tango

3. Cosas de borracho Milonga

4. Uno Tango

5. Golondrinas Tango

6. Y no puedo olvidarte Tango

7. Al compas del corazon Tango

8. La cumparsita Tango

 

 

Roberto Siri urodził się w roku 1939 w Buenos Aires. W wieku pięciu lat zaczął brać lekcje gry na fortepianie, a gdy ukończył dziewięć, również na bandoneonie – u samego Eladio Blanco, członka orkiestry Juana D’Arienzo.

Jako muzyk zaczął pracować w roku 1954 w Radio Mitre, gdzie występował ze swoim własnym kwartetem, jak również z Trío Figueroa. Jego kariera nabrała tempa w roku 1956, gdy wraz ze swoim sekstetem wystąpił w sali koncertowej Radio Argentina. Od tego pamiętnego występu Roberto Siri znany był jako “najmłodszy dyrygent Ameryki”. Rok później jego agent Caferata przedstawił go słynnemu śpiewakowi Raúlowi Berónowi, który właśnie odszedł z orkiestry Aníbala Troilo. Roberto Siri został poproszony o towarzyszenie Beronowi w tournée, i to stanowiło początek niezapomnianej współpracy artystycznej i głębokiej przyjaźni na całe życie.

W listopadzie 1982, Siri postanowił stworzyć nową, młodą orkiestrę. W tych niesprzyjających tangowym przełomom czasach, orkiestra maestro Siri stała się wylęgarnią młodych talentów, którzy teraz są znanymi i cenionymi muzykami, takimi jak Marcelo Nisinam, Horacio Romo, Walter Castro, Gilberto Pereira, Daniel Bufa, Oscar Espeche, Roxana Fontán, Carlos Martínez, Andrés Ramos, Rubén Pagano, Héctor del Curto, Diego Larendegui i Fernado Diéguez.

W 1986 roku Roberto Siri otrzymał nagrodę Złotego Gardela, przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, nagrodę “Artysta Przełomu” w roku 1989, na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej, a w roku 1992 nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na Drugim Festiwalu Perla de Paraná. W roku 2005 utworzył orkiestrę Los Muchachos de Antes, której nagrania osiągnęły rekordy sprzedaży.

Obecnie Roberto Siri występuje ze swoją najnowszą orkiestrą – nazwaną po prostu “Roberto Siri” – młodymi, utalentowanymi muzykami w składzie: Ines Flores (bandoneony), Oscar Pittana (kontrabas), Luis Albertol Simó (skrzypce), Juan Pablo Beltran (śpiew) i sam Roberto Siri (dyrygentura i fortepian).

 

Koncert współorganizowany z Fundacją Wspierania Kultury Fabryka Tanga.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.