Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Kundel Bury na polanie” – koncert familijny dla małych i dużych – Rogów

5 lipca 2015, 17.00 Rogów, Arboretum SGGW ul. Leśna 1 (scena na polanie leśnej – plener)

Inga Lewandowska, wokalistka obdarzona łagodnym, naturalnym głosem, wykorzystuje jego walory przede wszystkim w nastrojowym, balladowym repertuarze. Współpracowała z czołówką polskiej sceny jazzowej, m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim i Andrzejem Jagodzińskim. Album „Ulice wielkich miast” zawierał jazzowe interpretacje tekstów Agnieszki Osieckiej (wokalistce towarzyszył zespół Kuby Stankiewicza), „Chopin Songbook” - współczesne opracowania pieśni Fryderyka Chopina.

Muzykę do 14 utworów znajdujących się na płycie „Coś dla dzieci i nie tylko – piosenki dla całej rodziny”. skomponował Kuba Stankiewicz, autorem tekstów jest poeta Janusz Kukuła. Kuba Stankiewicz napisał muzykę także do płyty: „Przedszkolaki” (słowa: Jacek Cygan). Podczas koncertu usłyszymy piosenki z tych właśnie krążków.

„Piosenki są jak ptaki. Przysiadają na chwilę obok naszego domu, by za chwilkę odlecieć. Trwają kilka minut i znikają. Co po nich zostaje? Uśmiech, zaduma, wzruszenie? Kilka nutek i słów, które pozwalają odpocząć od codziennego zgiełku?” – pyta Janusz Kukuła. Mamy nadzieję, że po koncercie uśmiech na długo będzie gościł na twarzach słuchaczy.

 

W programie:
piosenki z płyty „Przedszkolaki”: „Pies na medal”, „Kwiatki-bratki”, „Wiosna w błękitnej sukience”, „Tak się zachmurzyło”, „Bambo”, „Jagódki”, „Popołudniowa kołysanka”; oraz z płyty „Coś dla dzieci i nie tylko…": „Mamusiu, nie bądź smutna”, „Babcia, nasza babcia”, „Ojciec, czyli tata”, „Nazbieraj mi marzeń na łące”, „Kochaj i szczęście łap”, „Najpiękniejsze słowo – Mama”

Wykonawcy:

Inga Lewandowska – śpiew, Dominik Gawroński – trąbka, fluegelhorn, Tomasz Jędrzejewski – instrumenty klawiszowe, Grzegorz Piasecki – kontrabas, gitara basowa i Marcin Rak – perkusja i instrumenty perkusyjne
 

Wydarzenia towarzyszące:

  • Tętno muzyki, czyli zabawy z rytmem – warsztat familijny, poprowadzą Adam Oleś (wiolonczela i instrumenty klawiszowe) oraz Sławek Berny (instrumenty perkusyjne), 15.30-17.00
  • Wystawa pszczelarska połączona z degustacją miodów Ziemi Brzezińskiej, Wzniesień Łódzkich i Rawki, przygotowana przez Rejonowe Koło Pszczelarzy w Brzezinach
  • Spacer po Arboretum z przewodnikiem, 14.30–16.00 (do udziału w spacerze wymagany jest bilet wstępu: 7 zł normalny, 5 zł ulgowy)
  • Wycieczka koleją wąskotorową na trasie Rogów-Jeżów-Rogów oraz ognisko z kiełbaskami na stacji w Jeżowie, szczegóły TUTAJ.

 


 

 

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.