Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT WIEDEŃSKI Z KLASĄ I HUMOREM

16 października 2021, 18.00 Cena biletu: 100 PLN

Zapraszamy w podróż do roztańczonego i magicznego Wiednia, gdzie rozbrzmiewać będą najpiękniejsze arie, duety, walce i polki Johanna Straussa, Franza Lehára, Imre Kálmána oraz arie i duety wszechczasów innych kompozytorów. Tegoroczny koncert, w wykonaniu znanych polskiej i europejskiej publiczności artystów, laureatów międzynarodowych konkursów muzycznych, prezentujących kunszt wokalny na światowym poziomie, przeniesie słuchaczy do ojczyzny walca.
Anita Rywalska to sopranistka, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, którą ukończyła z wyróżnieniem. W jej repertuarze znajdują się m.in. pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca, utwory oratoryjno-kantatowe oraz partie operowe i operetkowe: Santuzzy w "Cavalleria Rusticana" P. Mascagniego, tytułowa rola w "Carmen" G. Bizeta, Catherine w operze "O żonie niemej" T. Kasserna (prapremiera światowa). Niezwykle utalentowana śpiewaczka jest gwiazdą "Akademii humoru", programu telewizyjnego Waldemara Malickiego.
Agata Sava, wybitna polska mezzosopranistka, solistka opery w Pradze, jest absolwentką Hohschule für Musik w Monachium, którą ukończyła z wyróżnieniem, a także stypendystka dwóch prestiżowych grantów: DAAB - Dwuletniego Stypendium Rządu Niemiec oraz Yehudi Menuhin Live Music Now. Koncertuje aktywnie na scenach całego świata, m.in. w Chicago Philharmonic Hall, Filharmonii Narodowej w Warszawie, czy Lucerne Concert Hall, oraz w Filharmonii w Zurychu i Genewie, gdzie występowała z Chicago Sinfonietta. Jej pięknego głosu  można było posłuchać także w trakcie występów w prestiżowych salach koncertowych Japonii.
Oskar Jasiński, niezwykle charyzmatyczny i pełen humoru polski tenor, to absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat międzynarodowych konkursów wokalnych, na co dzień solista Śląskiej Operetki Kameralnej, aktywnie współpracuje z wieloma polskimi orkiestrami i filharmoniami, a także operą śląską i krakowską. Bierze udział w wielu produkcjach i projektach muzycznych w całej Polsce, a także z wielką klasą i humorem prowadzi koncerty operetkowe, operowe, musicalowe i inne.
Artur Banaszkiewicz - skrzypek, kompozytor, aranżer, oprócz klasycznego repertuaru skrzypcowego często prezentuje publiczności własne, wirtuozowskie fantazje i parafrazy znanych utworów z różnych obszarów muzyki, m.in.: "Viva Strauss!", "La Fiesta Mexicana", "Skrzypek na dachu", "Hava Nagilah, "Oczy czarne", "Kalinka". Autorski koncert "Wieczór w krainie czardasza", inspirowany cygańskim i żydowskim  folklorem, otworzył mu drzwi wielu prestiżowych sal koncertowych świata, m.in. Lincoln Center w Nowym Jorku, Berlińskiej Filharmonii czy Lipskiego Gewandhausu.
 Solistom towarzyszyć będzie zespół MaesQuartet. Indywidualny styl aranżacji oraz rzadko spotykane zestawienie instrumentów sprawia, że utwory wykonywane przez kwartet charakteryzuje niepowtarzalne, ciepłe, głębokie brzmienie, dające wrażenie gry większego zespołu muzycznego.
Podczas koncertu zabrzmią największe przeboje Króla walca Johanna Straussa. Nie zabraknie też popisowych arii i duetów z najsłynniejszych operetek: "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka czardasza", "Baron cygański" czy "Wesoła wdówka", m.in. arii Barinkaya "Wielka sława to żart" czy duetu wszechczasów "Usta milczą, dusza śpiewa", a także walca "Nad pięknym, modrym Dunajem".  Zapraszamy Państwa na tę niezwykłą, kameralną ucztę wspaniałej muzyki i humoru.

Organizator koncertu: Agencja Artystyczna MUZA Barbara Kucharska.
Bilety dostępne w kasie FŁ i online:
https://www.kupbilecik.pl/imprezy/56081/%C5%81%C3%B3d%C5%BA/Koncert+Wiede%C5%84ski+z+Klas%C4%85+i+Humorem/
https://biletyna.pl/koncert/Koncert-Wiedenski-z-klasa-i-humorem/Lodz

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.