Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert Walentynkowy: WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET

14 lutego 2016, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 60 PLN, ulgowy 45 PLN

WOJTEK MAZOLEWSKI QUINTET - EXCENTRYCY GRAJĄ FAJFY

„Łączymy tradycję z nowoczesnością”

Wojtek Mazolewski tanecznie - tradycyjnie i nowocześnie

Kwintet Wojtka Mazolewskiego podbił serca fanów jazzu dźwiękami z ostatniej płyty zatytuowanej Polka. Album osiągną status „Złotej Płyty” a koncert zespołu wypełniały się po brzegi fanami, dawno żaden zespół jazzowy nie wzbudził takiego zainteresowania polskiej publiczności. WMQ nie spoczywa jednak na laurach i ciągle poszukuje nowych inspiracji oraz angażuje się w nowe projekty.

Zaproszenie zespołu Wojtka Mazolewskiego przez legendarnego reżysera Janusza Majewskiego do obsady aktorskiej filmu "Excentrycy - po słonecznej stronie ulicy” opowiadającego o jazzie lat 50., zainspirowało muzyków WMQ do stworzenia projektu  Excentrycy Grają Fajfy. Swingujący jazz tamtego okresu stał się punktem wyjścia do muzycznej podróży przez taneczne rytmy kolejnych dziesięcioleci, przetworzonych przez jazzowy, akustyczny kwintet.

 
Podróż zapowiada się ekscytująco! Połączymy tradycję z nowoczesnością!

Na początek cofniemy się do lat 50. XX wieku. 5 marca 1953 roku umarł Józef Stalin – w Polsce nastała odwilż. W 1954 Leopold Tyrmand wydał powieść „Zły”a cztery lata później Komeda napisał niezapomnianą muzykę do filmów “Nóż w wodzie” Polańskiego i “Niewinni Czarodzieje”, Wajdy.  Tego samego roku w warszawskich Hybrydach odbyła się pierwsza edycja legendarnego Festiwalu Jazz Jamboree. Jazz i swing powróciły do łask! Muzyka rodem z USA była wszędzie: w radiu, telewizji i na… prywatkach.  Parkiety całego kraju zapełniły się parami tańczącymi swinga.

Poczujecie klimat dawnych, popołudniowych potańcówek w rytmach muzyki z pod znaku Duke Ellingtona, George Gershwin czy Counta Basie’go aby za chwile tańczyć w rytm współczesnych ale ciągle tanecznych kompozycji rodem z XXI wieku.

Wykonawcy:

Wojtek Mazolewski - kontrabas

Joanna Duda - instrumenty klawiszowe 

Oskar Torok - trąbka

Marek Pospieszalski - saksofon tenorowy, klarnet 

Qba Janicki - perkusja

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.