Grudzień '21

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert Tanga: Bandonegro i Carlos Roulet

3 października 2021, 19.00 Ceny biletów: 110 PLN I miejsca, 95 PLN II miejsca

Koncert w ramach Festiwalu Międzynarodowe Dni Tanga w Łodzi DIAS DE TANGO 1-4.10.2021

 

BANDONEGRO to światowej klasy orkiestra tango. Polscy muzycy podbijają serca słuchaczy na całym świecie swoim nowym spojrzeniem na tango, łączącym tradycję i nowoczesność. Ich unikalne muzyczne pomysły, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że występują na największych festiwalach na świecie. Są uważani za najlepszy europejski zespół tango młodego pokolenia i wschodzące gwiazdy tego gatunku.
Orkiestra wystąpi w składzie:
Michał Główka - bandoneon
Marek Dolecki - fortepian
Jakub Czechowicz - skrzypce
Marcin Antkowiak - kontrabas
(więcej informacji o zespole: https://bandonegro.com/o-nas/)

 

CARLOS ROULET - Piosenkarz tanga argentyńskiego, urodzony w sercu miasta Buenos Aires, w sąsiedztwie Villa Crespo. Carlos występował na międzynarodowych festiwalach i koncertach muzyki kameralnej. Jego szeroki zakres wokalny, znakomite frazowanie i solidne zasoby techniczne idealnie nadają się do interpretacji muzyki popularnej w Buenos Aires. Od 1998 roku zajmuje się wyłącznie sztuką sceniczną, gdzie jego kariera doprowadziła go do udziału w scenie z legendami tanga, takimi jak Maria Grana i Nelly Vazquez. Od 2012 roku koncertuje w Europie, gdzie występował w takich krajach jak Niemcy, Hiszpania, Włochy, Szwajcaria, Polska, Ukraina, Białoruś i Francja. Od 2018 roku wspólnie z pianistą, bandoneonistą i aranżerem Edgardo Otero Salvadorem tworzą w Polsce sekstet La Internacional tango.

 

Podczas koncertu zobaczymy także pokazy wszystkich par tanecznych festiwalu. Zatańczą Fabian Peralta i Josefina Bermudez (Mistrz Świata Tango Salon z 2006 r.), a także Mateusz Kwaterko i Katarzyna Chmielewska oraz Jakub Kania i Magdalena Myszka - jedni z prekursorów gatunku w Polsce.

 

Bilety do nabycia w kasie FŁ.

 

 

 

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.