Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert symfoniczny

9 października 2015, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 48-34 PLN, ulgowy 36-24 PLN

Paweł Kowalski był drugim, po Krystianie Zimermanie, interpretatorem koncertu fortepianowego Witolda Lutosławskiego. Kompozytor po usłyszeniu interpretacji Kowalskiego, jak określił, „wybitnie utalentowanego pianisty i wysoce inteligentnego muzyka”, zaproponował, że zadyryguje tym koncertem. Wykonali go wspólnie w 1989 roku w Warszawie. W Łodzi w wykonaniu Pawła Kowalskiego usłyszymy jednak utwór klasyczny: Koncert fortepianowy A-dur KV 488 Wolfganga Amadeusza Mozarta, prosty, przejrzysty w budowie, śpiewny, obfitujący w pastelowe momenty, przywodzące na myśl liryczne sceny z powstałego jednocześnie z nim „Wesela Figara”.
Jako dyrygent wystąpi Michał Nesterowicz, dyrektor artystyczny Orquesta Sinfonica de Tenerife, jeden z najwybitniejszych młodych polskich dyrygentów. W 2004 roku, jako niespełna trzydziestolatek, objął stanowisko dyrektora artystycznego Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku. Po zwycięstwie w IX Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Cadaqués w Hiszpanii został dyrektorem artystycznym Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Santiago de Chile – był nim do końca 2011 r. W „Ruchu Muzycznym” napisano: „Niezwykłe emocje, ekspresja gestów, inteligencja i wyobraźnia muzyczna sprawiają, że spod ręki Michała Nesterowicza wydobywają się koncerty niezwykłe”.

O 18:15 w sali kameralnej rozpocznie się spotkanie przedkoncertowe - prowadzenie Piotr Matwiejczuk (Program 2 Polskiego Radia).

Wykonawcy:

Paweł Kowalski – fortepian

Michał Nesterowicz – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

Program:

Witold Lutosławski - Mała Suita

Wolfgang Amadeus Mozart - Koncert fortepianowy A-dur KV 488

Dymitr Szostakowicz - X Symfonia e-moll op. 93

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.