Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert Noworoczny

1 stycznia 2016, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 145 zł, ulgowy 130 zł

„W wiedeńskim klimacie”

 

Wspaniałe melodie Straussów – którzy formę walca wiedeńskiego doprowadzili do doskonałości, a także arie z oper i operetek Franza Lehara i Emmericha Kalmana, przeniosą Państwa do roztańczonego i rozśpiewanego Wiednia XIX wieku.

 

Koncert poprowadzi Karl Sollak, rodowity wiedeńczyk, który rozpoczął karierę muzyczną jako członek Wiedeńskiego Chóru Chłopięcego, a później studiował grę na rogu, pianinie i dyrygenturę. W swojej bogatej biografii artystycznej ma występy z wieloma znanymi orkiestrami, odnosił sukcesy w Europie i Ameryce.

 

Solistką wieczoru bedzie Aga Mikolaj, sopranistka, urodzona w Kutnie, którą pamiętamy w Polsce jako Agnieszkę Mikołajczyk. Po ukończeniu Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie Prof. Antoniny Kaweckiej i po pierwszych sukcesach scenicznych, kontynuowala szlifowanie umiejetnosci wokalnych u słynnej Elisabeth Schwarzkopf. Obecnie występuje na najlepszych scenach operowych świata. Będąc członkinią zespołu Bayerische Staatsoper w Monachium wcielała się w role m.in. Donny Elwiry, Fiordiligi, Micaeli i Frei. W jej repertuarze są główne partie w utworach Straussa, Mozarta, Verdiego i Wagnera. Współpracuje z dyrygentami takimi jak Daniel Barenboim, Gustavo Dudamel, Kent Nagano, James Conlon, biorąc udział w wykonaniach dzieł Mahlera, Beethovena, Schuberta, Richarda Straussa, Verdiego, Pendereckiego, Szymanowskiego. W tym sezonie występuje m.in. z Bostońską Orkiestrą Filharmoniczną, śpiewając w 4. Symfonii Mahlera, a także w operze W Tokio w „Don Giovannim” jako Donna Elwira.

 

Wykonawcy: Aga Mikolaj – sopran, Karl Sollak – dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

 

W programie:

J. Strauss (syn) – uwertura do operetki Baron cygański, polka Luksusowy pociąg op. 281, uwertura do operetki Zemsta nietoperza, czardasz Rozalindy z II aktu operetki Zemsta nietoperza, walc Życie artysty op. 316, walc Cesarski op. 437;

J. Strauss – Walc Muzyka sfer op. 235, mazur-polka Die Libelle op. 204, marsz z operetki Baron cygański, Künstler-Quadrille op. 201;

J. i J. Strauss – Pizzicato polka;

R. Heuberger – aria Im Chambre séparée z opery Bal w operze;

F. Lehar – pieśń o Wilii z operetki Wesoła wdówka, aria Meine Lippen, sie Essen so heiß z operetki Giuditta;

E. Kalman – aria Heia, heia, in den Bergen ist mein Haimatland z operetki Księżniczka czardasza

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.