Czerwiec '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

KONCERT MUZYKI FILMOWEJ

21 czerwca 2022, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 50 PLN

Wykonawcy:
Orkiestra Alla Vienna

 

Program:
Tematy z filmów i seriali: „Siedmiu wspaniałych”, „Ojciec chrzestny”, „James Bond”, „Różowa pantera”, Pół żartem, pół serio”, „Forrest Gump”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Gwiezdne wojny”, „Pan Tadeusz”, „Ziemia obiecana”, „Vabank”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Noce i dnie”, „Dom”, „Czarne chmury”, „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”

 

Prowadzenie koncertu: Magdalena Miśka-Jackowska

 

„Mamy teraz niezwykłe czasy dla muzyki filmowej, która śmiało wyszła z kina i jest słuchana na całym świecie na żywo podczas koncertów – mówiła w jednym z wywiadów Magdalena Miśka-Jackowska. – Właściwie historia kina zatoczyła koło. W początkowym okresie kinematografii muzykę grało się przecież do filmu na żywo. Później przez dziesięciolecia ta muzyka ewoluowała, zmieniała się […]. A dzisiaj wracamy do tego, że największe emocje odczuwamy w momencie, kiedy możemy tej muzyki posłuchać na żywo, z całym obrazem albo z fragmentami filmu, ze zdjęciami lub też w ogóle samej”.

Kolejna taka szansa nadarzy się w Filharmonii Łódzkiej pod sam koniec obecnego sezonu artystycznego. Z estrady przy ul. Narutowicza znów popłyną dźwięki słynnych tematów filmowych. Na program czerwcowego koncertu, który będzie powtórką cieszącego się wielkim powodzeniem występu orkiestry Alla Vienna w styczniu tego roku, złożą się utwory najsłynniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów muzyki filmowej. Większość z nich dobrze znamy, choć nie zawsze kojarzymy z obrazem, do którego powstały. Łódzcy muzycy zaaranżowali je niezwykle stylowo na mały skład ze smyczkami, fletem, klarnetem, fortepianem i perkusją.

Działający od 2008 roku zespół tworzy siedmioro instrumentalistów, koncertmistrzów i prowadzących Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Świętokrzyskiej i wykładowców Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół wykonuje muzykę klasyczną, musicalową i filmową. Jego wizytówką są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: Ale kino”, „Ale polskie kino”, „Kochamy seriale”, „Muzyka zespołu Queen symfonicznie”, „Filmowe piosenki z chórem” czy „Piosenki Anny German”.

 

 

Alla Vienna, fot. z archiwum zespołu
Marta Niedźwiecka, fot. z archiwum artystki

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.