Marzec '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej

KONCERT KARNAWAŁOWY - KLASYKA POLSKIEJ MUZYKI ROZRYWKOWEJ

28 stycznia 2017, 19.00 Kup bilet >

Grohman Orchestra - Klasyka polskiej rozrywki. W związku z ogromnym zainteresowaniem publiczności, powtarzamy koncert.

Klasyka Polskiej Rozrywki to najnowszy projekt muzyczny Grohman Orchestra. 20 największych hitów muzyki rozrywkowej w opracowaniu Krzysztofa Herdzina - najlepszego aranżera i producenta w Polsce, orkiestratora muzyki do nagrodzonej Oscarem 2005 ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”.

W utworach znalazły się cytaty z dzieł W.A. Mozarta, J. Straussa, A. Vivaldiego i J.S. Bacha czy nawet Rolling Stones. Utwory wybrali melomani w plebiscycie.

Maanam - Kocham Cię kochanie moje, Nie poganiaj mnie
Czesław Niemen - Sen o Warszawie, Wspomnienie
Marek Grechuta - Nie dokazuj
Maryla Rodowicz - Niech żyje bal
Perfect – Autobiografia, Chcemy być sobą
Lombard - Przeżyj to sam, Szklana pogoda
Dżem - Czerwony jak cegła
Urszula - Dmuchawce, latawce, wiatr
Skaldowie - Cała jesteś w skowronkach

GROHMAN ORCHESTRA to 13 osobowa orkiestra muzyków Filharmonii Łódzkiej, czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana. Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.

KRZYSZTOF HERDZIN – kompozytor, aranżer, pianista, dyrygent, multiinstrumentalista, producent i aranżer złotych i platynowych płyt Orkiestrował muzykę do nagrodzonej Oscarem 2005 ścieżki dźwiękowej Jana A.P Kaczmarka do filmu „Marzyciel”, zdobywca blisko 20 nagród i wyróżnień, w tym Srebrnego Medalu „Gloria Artis” oraz Fryderyka w kategorii „Jazzowy Kompozytor/ Aranżer Roku”.