luty '23

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

KONCERT KARNAWAŁOWY

JAMES BOND MUSIC II

3 lutego 2023, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 120 PLN (ulgowy), 140 PLN (normalny)

Wykonawcy:
Karen Edwards – fortepian/śpiew
Agnieszka Nagórka – dyrygentka

Zespół jazzowy w składzie:
Marek Podkowa – saksofon
Andrzej Gondek – gitara
Grzegorz Kańtoch – perkusja
Tomasz Kańtoch – bas
Michał Jakubczak – keyboard

Orkiestra Symfoniczna FŁ

 

Prowadzenie koncertu: Magdalena Miśka-Jackowska

 

Program:
Muzyka z filmów o Jamesie Bondzie: „Doktor No”, „Goldfinger”, „Żyj i pozwól umrzeć”, „Diamenty są wieczne”, „Operacja Piorun”, „Moonraker”, „Another Way to Die”, „W służbie Jej Królewskiej Mości”, „Skyfall”, „Licencja na zabijanie”, „GoldenEye”, „At Last”, „Nobody Does It Better”, „You Know My Name”

 

O 18.15 zapraszamy do sali kameralnej na spotkanie przedkoncertowe, podczas którego o muzyce opowie Magdalena Miśka-Jackowska, dziennikarka i popularyzatorka muzyki, której specjalnością jest kino. O muzyce w filmach pisze dla prasy, mówi w podcastach i radiu. Dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego napisała książkę “Kilar” w serii “Małe Monografiie” i “Przewodnik po muzyce filmowej” (w przygotowaniu). Wstęp wolny.

 

Śpiewa i gra na fortepianie. Jej występy to więcej niż koncerty – to prawdziwe show. Mowa o amerykańskiej artystce Karen Edwards, która słynie z głębokiego głosu i scenicznej charyzmy. Tym razem zagra i zaśpiewa przeboje z filmów o Jamesie Bondzie. Urodzona w Południowej Karolinie Edwards jako dziecko otoczona była muzyką gospel; jej ojciec był dyrektorem muzycznym lokalnego kościoła baptystów. Później odebrała klasyczne wykształcenie muzyczne. Deklaruje, że najbliższy jest jej jazz; przez kilka lat współpracowała z polskim gitarzystą jazzowym Jarkiem Śmietaną. Ponadto koncertowała razem z Tonym Bennettem, Prince’em, Stevie’m Wonderem, Pharoah Sandersem. Występowała w klubach i teatrach muzycznych Nowego Jorku i Los Angeles, także jako aktorka. Wielokrotnie była nominowana do nagrody Grammy.

Tym razem zaśpiewa piosenki z filmów o agencie Jej Królewskiej Mości – postaci stworzonej przez brytyjskiego pisarza Iana Fleminga. Pierwszy z tych filmów, „Doktor No”, wszedł na ekrany w 1962 roku, a w sumie powstało ich już 25! Usłyszymy takie przeboje, jak „Another Way to Die” z „007 Quantum of Solace”, „Nobody Does It Better” z filmu „Szpieg, który mnie kochał”, „You Know My Name” z „Casino Royale” czy „GoldenEye” z filmu pod tym samym tytułem. 

 

 

Karen Edwards, fot. The Lees

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.