Styczeń '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

KONCERT KARNAWAŁOWY

8 stycznia 2022, 17.00 Kup bilet > Cena: normalny 80 PLN, ulgowy 60 PLN

 

Wykonawcy:
Orkiestra Salonowa „Alla Vienna”

 

Program:
Tematy z filmów i seriali: „Siedmiu wspaniałych”, „Ojciec chrzestny”, „James Bond”, „Różowa pantera”, Pół żartem, pół serio”, „Forrest Gump”, „Harry Potter i kamień filozoficzny”, „Gwiezdne wojny”, „Pan Tadeusz”, „Ziemia obiecana”, „Vabank”, „Jak rozpętałem II wojnę światową”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Noce i dnie”, „Dom”, „Czarne chmury”, „Janosik”, „Czterdziestolatek”, „Stawka większa niż życie”

 

Prowadzenie koncertu: Magdalena Miśka-Jackowska

 

Motywy ze słynnych westernów, walc z „Ziemi obiecanej” czy „sowi” temat z „Harry’ego Pottera” to melodie, które zyskały popularność niezależnie od dzieła filmowego; wyszły z kina i funkcjonują samodzielnie. Te i inne utwory zabrzmią w karnawałowy wieczór w wykonaniu orkiestry salonowej Alla Vienna. Działający od 2008 roku zespół tworzy siedmioro instrumentalistów, koncertmistrzów i prowadzących Filharmonii Łódzkiej, Filharmonii Świętokrzyskiej i wykładowców Akademii Muzycznej w Łodzi. Zespół wykonuje muzykę klasyczną, musicalową i filmową. Jego wizytówką są nowatorskie projekty, łączące różne gatunki muzyczne: Ale kino”, „Ale polskie kino”, „Kochamy seriale”, „Muzyka zespołu Queen symfonicznie”, „Filmowe piosenki z chórem” czy „Piosenki Anny German”. Na program „Ale kino” złożą się utwory najsłynniejszych polskich i zagranicznych kompozytorów muzyki filmowej. Większość z nich dobrze znamy, choć nie zawsze kojarzymy z obrazem, do którego powstały. Usłyszymy między innymi suitę Nina Roty z „Ojca chrzestnego”, marsz imperialny Johna Williamsa z „Gwiezdnych wojen”, poloneza Wojciecha Kilara z „Pana Tadeusza”, walce: Waldemara Kazaneckiego z „Nocy i dni” oraz Wojciecha Kilara z „Ziemi obiecanej”. Zapraszamy do kina!

 

 

Orkiestra Salonowa „Alla Vienna”, fot. z archiwum zespołu

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.