Koncert kameralny z cyklu Kolor Non Stop – Muzyka Świata - Indialucia

28 października 2014, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 30 PLN normalne, 20 PLN ulgowe

Czy można połączyć ze sobą tak odległe style jak mistyczna muzyka indyjska i gorące, pełne pasji flamenco? Można, a udowadnia to funkcjonujący na muzycznym rynku już ponad dekadę projekt „Indialucia”. Pomysł połączenia muzyki indyjskiej i flamenco narodził się w 1999 r. w indyjskiej Akademii Muzycznej w Nagpur. Choć z pozoru taki mariaż może wydawać się szalonym pomysłem, to jednak, jeśli przypomnimy sobie, że hiszpańscy cyganie przybyli na Półwysep Iberyjski właśnie z Indii, to możemy powiedzieć, że projekt ten jest niczym innym, jak powrotem do korzeni. Wzięło w nim udział wielu znakomitych muzyków z obu kontynentów, a jego producentem oraz szefem artystycznym został gitarzysta, Michał Czachowski. Owoc muzycznych spotkań – wydana w 2005 r. płyta, zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. nominację do prestiżowego „Fryderyka”, „Wirtualne Gęśle” czy tytuł „Folkowego Fonogramu Roku”. W 2007 r. doszła do drugiego miejsca na liście najlepszych płyt World Music wydanych w Stanach Zjednoczonych. Projekt został dostrzeżony również przez świat filmu – muzyka z płyty została wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa do hollywoodzkiej produkcji „Święci z Bostonu II”. „Indialucia” to pierwszy zespół na świecie, który wykonuje tak osobliwą muzyczną fuzję.

W programie: fuzja muzyki indyjskiej i flamenco.

Michał Czachowski – gitara flamenco
Avaneendra Sheolikar – sitar