Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Koncert Grupo Compay Segundo - IMPREZA ODWOŁANA PRZEZ ORGANIZATORA

19 października 2014, 19.30

IMPREZA ODWOŁANA PRZEZ ORGANIZATORA

Organizatorem koncertu jest Pro-Concert Europe 

Kubańska legenda powraca!
Grupo Compay Sequndo zagra w Łodzi

 

Patronat medialny: Dwójka Polskie Radio

 

Koncert Grupo Compay Segundo jest wydarzeniem, którego żaden wielbiciel kubańskich rytmów nie może przegapić! Podczas swojego europejskiego tournee grupa wystąpi w Polsce w Kielcach, Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Zielonej Górze i Rzeszowie.


Mistrz słowa i muzyki, Compay Segundo, stał sie legendą jeszcze za życia. Na Kubie zyskał popularność w latach 50-tych, jako doskonały gitarzysta i kompozytor wielu kubańskich melodii. Wraz z rozwojem jego kariery jego sława docierała do każdego zakątka świata. Z cygarem w ustach i w stylowym panamá na głowie grał na armonico jak nikt inny.


Po śmierci artysty w lipcu 2003 roku, jego syn, Salvador Repilado, został dyrektorem orkiestry, kontunuujac dzieło ojca. Wraz ze swoim ojcem i z Hugo Garzon, współtworzyli Buena Vista Social Club a ich piosenka “Chan Chan” stała sie perełką tego projektu.
 

Jako ambasador muzyki kubańskiej, Grupo Compay Segundo z dumą reprezentuje na całym świecie kubańskie tradycje. Zyskali sobie ogromne uznanie publiczności wszystkich pokoleń na wszystkich kontynentach. W ich towarzystwie wystapiło wiele wielkich gwiazd, m.in. Omara Portuondo, Eliades Ochoa, Charkes Aznavour, Teresa Garcia Caturla, Isaac Delgado, Lou Bega. Znane nam wszystkim tytuły takie jak „Macusa”, „Saboroso”, „Anita”, „Las Flores de la Vida” i oczywiście legendarny „Chan Chan”, są utworami bedącymi prezentem dla fanów w każdym zakątku świata. Pozwalają nam rozkoszować się czystym smakiem kubańskiej muzyki.
 

Bilety dostępne na ticketpro.pl, biletin.pl.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.