Marzec '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej

Koncert „Valses de Vienne”

7 grudnia 2014, 15.00 Ceny biletów: I strefa 120 PLN, II strefa 100 PLN

Z materiałów organizatora:

VALSES DE VIENNE – walce wiedeńskie. Jak nie kochać Straussa za jego przepiękną muzykę?

W grudniu będziemy gościć Budapest Strauss Orchestra & Ballet - blisko czterdziestoosobowy zespół wirtuozów tańca i muzyki Johanna Straussa, dla których wykonywanie walców i polek jest wielką pasją i celem życia. Mistrzostwo, artyzm i radość życia w każdym szczególe. Dystyngowane ubiory orkiestry i przepiękne stroje baletu przenoszą nas do epoki roztańczonego Wiednia XIX wieku. W repertuarze usłyszymy i zobaczymy najpiękniejsze dzieła: „Marsz Radetzky'ego”, „Nad pięknym modrym Dunajem”, „Tarantella”, uwerturę z „Zemsty nietoperza”, „Pizzicato Polkę”, „Barona Cygańskiego” i wiele innych utworów. To trzeba przeżyć – koniecznie!!!