Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Wolbórz

18 sierpnia 2018, 18.00 wstęp wolny

Park obok Pałacu Biskupów Kujawskich, ul. Frycza Modrzewskiego 107 – scena plenerowa

 

NA POLSKĄ NUTĘ
CHÓR DLA (NIE)OPORNYCH /18.00

Chór dla (nie)opornych, Mariusz Lewy – dyrygent

W programie koncertu m.in.: „Prząśniczka”, „W mojem ogródecku”, „Szła liseczka”

Po raz kolejny zaśpiewa na Festiwalu Chór dla (nie)opornych działający przy Filharmonii Łódzkiej pod kierunkiem Mariusza Lewego (od 2013 roku). W cotygodniowych próbach uczestniczy od 100 do 150 osób. Zespół, choć amatorski, kilkakrotnie występował wraz z profesjonalistami na estradzie FŁ. Do Chóru dla (nie)opornych nie ma przesłuchań, każdy może dołączyć – śpiewanie jest dla wszystkich!

 

MEZIHRA
CARAVANA BANDA /19.00

Zespół w składzie: Magda Navarrete – wokal/taniec, Tomas Prusa – saksofon/wokal/aranżacje, Andrzej Lewocki – gitara/oud/cajón, Jiří Genrt – tuba, Jakub Masek – eufonium, Václav Kalenda – trąbka, Mateusz Sieradzan – tapan/cajón/darabuka

W programie koncertu: „Caravana Song”, „Que me quieras”, „Malagueña de Barxeta”, „Ajde Jano”, „U juziurecka u bystry wody”, „Zapateado Polaco”, „Porque se frotan las patitas”, „Konie wronie”, „El compromiso”, „Tabakiera”, „Prusa es mi nombre”, „Gypsy Stranger”, „Amor y oro”

Muzyka Caravana Banda to połączenie różnych tradycji i stylów muzycznych z kilku zakątków świata: sztuka bałkańska spotyka się tu z piosenkami kurpiowskimi, flamenco i folklorem cygańskim, a uważny słuchacz wyłowi też tradycyjne melodie z Rumunii, Albanii, Serbii, Hiszpanii i Portugalii. Tę wyjątkową mieszankę serwuje polsko-czeski zespół założony przez Tomasa Prusa – jednego z wokalistów kultowego w Czechach zespołu Vltava, i Magdę Navarrete – znaną w Polsce i Ameryce Południowej wokalistkę oraz tancerkę. Od ponad trzech lat grupa podbija serca słuchaczy w Czechach, na Słowacji, w Niemczech i Polsce, a od niedawna także w Brazylii. Gwiazda zespołu, Magda Navarrete, to pełna gorącej energii wokalistka i tancerka, od lat działająca na rynku tzw. world music. Zapraszana jest do udziału w festiwalach i produkcjach muzycznych m.in. w Kolumbii, Wenezueli, Meksyku, Nowym Jorku, na Węgrzech, w Rumunii. Pisze teksty po hiszpańsku, tworzy latynoskie melodie, tańczy bolero i flamenco.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.