Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Warta

21 lipca 2018, 19.00 wstęp wolny

Scena przed klasztorem oo. Bernardynów, ul. Klasztorna 9

 

FRUWA TWOJA MARYNARA
MŁYNARSKI PLAYS MŁYNARSKI FEAT. GABA KULKA

Zespół w składzie: Jan Emil Młynarski – perkusja/wokal/banjo, Gaba Kulka – wokal/ukulele, Piotr Zabrodzki – fortepian / instrumenty klawiszowe, Wojciech Traczyk – gitara basowa / kontrabas

W programie koncertu: „Nie ma jak u mamy”, „Panowie, bądźcie dla nas dobrzy na zimę”, „Fruwa twoja marynara”, „Ogrzej mnie”, „12 godzin z życia kobiety”, „Rosemary’s Baby”, „Podchodzą mnie wolne numery”, „Piosenka starych kochanków”, „O tych, co się za pewnie poczuli”, „La Valse du mal”, „Lubię wrony”, „Szara kolęda”

„Sięganie po klasykę ma sens tylko wtedy, gdy się ją rozumie, niekoniecznie obiektywnie, i gdy wiadomo, co chcemy powiedzieć odbiorcy, reinterpretując znane lub bardzo znane utwory – mówi o projekcie „Kulka/Młynarski” Jan Emil Młynarski, syn znanego, zmarłego niedawno twórcy tekstów piosenek, Wojciecha Młynarskiego. – Gaba oprócz tego, że świetnie śpiewa, jest muzykiem dużego formatu, a więc dzięki niej, Wojtkowi i Piotrowi udaje nam się nie tylko odkrywać twórczość Młynarskiego na nowo, ale też uwypuklić walor muzyczny wzbogacając go o improwizację, żonglowanie konwencją i formą”. W 2010 roku nakładem Mystic Production na rynku ukazała się płyta zespołu Młynarski Plays Młynarski pt. „Rebeka nie zejdzie dziś na kolację”. Jan Młynarski, wraz z zespołem i Gabą Kulką nagrał kilka porywających piosenek z repertuaru ojca. Formacja dała koncerty na scenach całej Polski, uświetniła galę rozdania Paszportów „Polityki”, była nominowana do Fryderyka w dwóch kategoriach i odebrała bardzo pochlebne recenzje w prasie muzycznej. Po dłuższej przerwie w działalności na polu repertuaru Wojciecha, Jan Młynarski i Gaba Kulka przygotowali nowy program, w którym nie brakuje słynnych i ważnych tekstów, jako głównego komponentu, ale także improwizacji, jazzu i całkowicie nowego, czasami niepokornego spojrzenia na twórczość Mistrza. Obok Gaby Kulki i Jana Młynarskiego zagrają wybitni przedstawiciele warszawskiej niezależnej sceny improwizowanej, członkowie pierwotnego składu Młynarski Plays Młynarski: Wojciech Traczyk i Piotr Zabrodzki. „Ten zespół to synteza mojej dotychczasowej drogi scenicznej, historii rodzinnej oraz przyjaźni z Gabą, Piotrkiem i Wojtkiem – wyjaśnia Jan Emil Młynarski. – To także spotkanie z własnym ojcem i z wielkim autorem”.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.