Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - PAŁAC RADZIWIŁŁÓW W KADRZE - Nieborów

6 sierpnia 2016, 19.00 Wstęp wolny

Nieborów, Pałac w Nieborowie (scena plenerowa)

 

Pałac Radziwiłłów w kadrze

 

Wykonawcy:

Wojciech Gogolewski Trio w składzie: Wojciech Gogolewski – fortepian, Paweł Pańta – bas, Adam Lewandowski – perkusja

 

 Pałac w Nieborowie, jedna z najokazalszych rezydencji magnackich w Polsce, jest celem wycieczek rzeszy turystów z całego kraju i z zagranicy. Mało który zwiedzający jednak wie, że właśnie tu, w nieborowskim pałacu i jego okolicach, realizowano zdjęcia do tak znanych seriali, jak „Lalka” w reżyserii Ryszarda Bera czy „Chłopi” Jana Rybkowskiego. Filmowano tu także klasykę polskiego kina – „Lotną” i „Popioły” Andrzeja Wajdy. W ostatnich latach budynek był również rezydencją biskupa w popularnym serialu „Ojciec Mateusz”. Podczas koncertu „Kolorów Polski” melodie z wielu słynnych polskich produkcji przypomni słuchaczom Wojciech Gogolewski (i jego jazzowe trio) – którego festiwalowa publiczność być może pamięta z ubiegłorocznego koncertu w Zelowie. Wojciech Gogolewski urodził się w Zgierzu, ukończył liceum muzyczne w Łodzi i Wydział Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, m.in. „No Smoking” czy „Kwartet Wojciecha Gogolewskiego”, jak i w roli sidemana. Jest cenionym muzykiem studyjnym, kompozytorem i aranżerem – pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, Michała Bajora. Był autorem instrumentacji na orkiestrę utworów Fryderyka Chopina do filmu Jerzego Antczaka „Chopin – pragnienie miłości”. Zilustrował muzycznie kilkadziesiąt przedstawień teatralnych. Jeden z ostatnich projektów Gogolewskiego to „Medytacje wiejskiego listonosza jazzowego” – znane piosenki Skaldów opracowane na jazzowe trio instrumentalne.

W programie festiwalowego koncertu znajdą się melodie z polskich filmów oraz seriali, m.in. „Lalka”, „Chłopi”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Ojciec Mateusz”.

 

Nieborów

 


Z WYCIECZKĄ NA KOLORY
 

W programie: Sochaczew – Sochaczewska Kolej Wąskotorowa, przejazd pociągiem retro, ognisko w miejscowości Wilcze Tułowskie, Nieborów – ogród barokowy

Cena wycieczki 80 zł, wyjazd g. 8.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.