Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Muzyka zachodzącego słońca - Lutomiersk

2 lipca 2016, 21.00 Wstęp wolny

Lutomiersk, klasztor Księży Salezjanów, ul. Kopernika 3

 

Muzyka zachodzącego słońca
Stulecie Orkiestry - Dogrywka!

 

Wykonawcy:

Sławomir Cichor – trąbka, Igor Cecocho – trąbka, José Cháfer – trąbka, Adam Tański – organy, Anna Krysztofiak – śpiew, recytacje

Osnową koncertu ma być w zamierzeniu muzyczne przedstawienie kategorii estetycznych światła i ciemności oraz pojęcia światłocienia, a zarazem ilustracja przenikania się elementów continuum: światło, zmierzch, półmrok, ciemność. Wystąpi trzech trębaczy: Sławomir Cichor, Igor Cecocho i José Cháfer – muzyce będzie towarzyszyć narracja i śpiew w wykonaniu Anny Krysztofiak. Sławomir Cichor, pierwszy trębacz Orkiestry Symfonicznej FŁ, ukończył studia w klasie trąbki prof. Igora Cecocho we wrocławskiej AM. Jest laureatem i finalistą licznych konkursów. Jako solista występował w Polsce, Belgii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech i USA. W 2014 r. nagrał i wydał pierwszą płytę solową – „Trumpet Song”. Zajmuje się także wykonawstwem muzyki dawnej na trąbce barokowej. Igor Cecocho, absolwent Białoruskiej Akademii Muzycznej, był solistą Orkiestry Symfonicznej Teatru Wielkiego w Mińsku i Filharmonii Wrocławskiej, koncertował z towarzyszeniem większości polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych. Występuje jako solista, grając na trąbkach współczesnych i historycznych. Prowadzi kursy mistrzowskie, a wśród jego wychowanków są laureaci konkursów krajowych i międzynarodowych. Kursy mistrzowskie prowadzi także trębacz-solista José Cháfer, profesor trąbki w Konserwatorium w Murcji (Hiszpania). Współpracował z zespołami orkiestrowymi i kameralnymi, m.in. Spanish Brass. Otrzymał Srebrny Medal Global Music Awards za płytę „Spirit”. Należy do grona Yamaha Artists. Anna Krysztofiak, artystka Chóru FŁ, jest znaną w Łodzi specjalistką od kultury Orientu. Występuje jako solistka chóru oraz solistka-wokalistka w koncertach w kraju i za granicą. Wykonuje też muzykę na klawesynie, organach i violi da gamba, oraz na instrumentach chińskich i japońskich. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Światła w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Na organach zagra Adam Tański, absolwent Salezjańskiego Liceum Muzycznego w Lutomiersku i Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów. Zdobywca I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym w Katowicach, półfinalista najważniejszych międzynarodowych konkursów organowych. Występuje w Polsce, prowadzi również prężną działalność kompozytorską.

W Lutomiersku usłyszymy m.in. utwory Johanna Sebastiana Bacha, Maxa Regera, Erika Moralesa, Krzysztofa Grzeszczaka, Sławomira Cichora i Adama Tańskiego. Koncert zakończy wspólna, oparta na chorale gregoriańskim improwizacja obrazująca przejście od światła do ciemności.

 

Lutomiersk

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.