"Kolory Polski" – Lubię być szczęśliwa – Lipce Reymontowskie

20 sierpnia 2016, 17.00 Wstęp wolny

Lipce Reymontowskie, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta, Zagroda Ludowa, ul. Wiatraczna 10 (scena plenerowa)

Lubię być szczęśliwa

Ewa Bem Band w składzie: Ewa Bem – śpiew, Andrzej Jagodziński – fortepian, Robert Majewski – trąbka, Adam Cegielski – kontrabas, Czesław „Mały” Bartkowski – perkusja

Ewa Bem – niepowtarzalny, ciepły głos, sceniczna charyzma i autentyczność. Ta wspaniała wokalistka, wyjątkowa osobowość o nienagannych manierach estradowych, wystąpi przed festiwalową publicznością na estradzie Zagrody Ludowej w Lipcach Reymontowskich. Artystka nagrała 15 albumów, zaśpiewała setki koncertów przed publicznością w kraju, a także w Europie, Ameryce, Afryce i Azji. Należy do grona najwybitniejszych polskich piosenkarek, a w środowisku jazzowym uważana jest za pierwszą damę polskiego jazzu. Swą wielką karierę rozpoczęła od zespołu Bemibek, w latach 70. formacji wyjątkowej na naszym rynku muzycznym. Współpracowała m.in. z Wojciechem Karolakiem, Zbyszkiem Namysłowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem. Od 1987 r., z krótkimi przerwami, współpracuje z pianistą, aranżerem i kompozytorem Andrzejem Jagodzińskim. Atutem programów Ewy Bem jest różnorodność jej repertuaru, od jej największych przebojów, poprzez nowe opracowania utworów innych polskich artystów, takich jak Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Marek Grechuta, Skaldowie, Czerwone Gitary, po utwory o typowo jazzowym brzmieniu.

Podczas koncertu usłyszymy takie piosenki, jak: „Lubię być szczęśliwa”, „Vendetta a la kobietta”, „W powietrzu wyrzeźbiłam twoją twarz”, „Walc szczęście”, „Niepewność”, „Sing sing”, „Ballada o Kalinie”, „Powrotna bossa nova”.

Wydarzenia towarzyszące:

Kiermasz sztuki ludowej z udziałem twórców ludowych i możliwością zakupu wytworów rękodzieła, od g. 15.00
Potrawy kuchni regionalnej (m.in. pierogi z mięsem i kapustą oraz barszcz lipiecki z kiełbaską), przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Lipcach Reymontowskich, od g. 15.00
Loteria fantowa GOKSiR, od. g. 15.00
Występy działających przy GOKSiR w Lipcach Reymontowskich zespołów, m.in. Amatorskiego Zespołu Regionalnego im. Wł. St. Reymonta z programem „Wesele Boryny” (II część), g. 18.15
Zabawa ludowa, od 19.30 do 24.00
Miejsce: Zagroda Ludowa, Muzeum Regionalne im. Wł. St. Reymonta ul. Wiatraczna 10

Lipce Reymontowskie

Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: Bolimowski Park Krajobrazowy, Lipce Reymontowskie – postać Władysława Stanisława Reymonta

Cena wycieczki 50 zł, wyjazd g. 10.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.