Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Historia pewnej miłości - Radomsko

10 lipca 2016, 19.00 Wstęp wolny

Radomsko, klasztor Franciszkanów - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, ul. Narutowicza 3

 

Historia pewnej miłości

 

Wykonawcy:

Arte Dei Suonatori kameralnie, w składzie: Aureliusz Goliński – skrzypce, Joanna Kreft – II skrzypce, Ewa Golińska – altówka, Maciej Łukaszuk – wiolonczela, Joanna Boślak-Górniok – klawesyn, Dagmara Barna – sopran

Orkiestra Arte dei Suonatori, założona przez skrzypków Ewę i Aureliusza Golińskich, jest jedną z najciekawszych formacji specjalizujących się w wykonywaniu muzyki barokowej i klasycznej, a także najlepiej rozpoznawalną na międzynarodowej scenie muzycznej polską orkiestrą barokową. Grający na dawnych instrumentach zespół wypracował własny, indywidualny styl wykonawczy, charakteryzujący się pięknym brzmieniem, żywiołową, a jednocześnie głęboką ekspresją oraz łatwością w przyswajaniu sobie różnych muzycznych stylów i idiomów estetycznych. Śródziemnomorska potrawa, którą po polsku należałoby nazwać przekładańcem, dała swą nazwę ciekawej formie muzycznej – pasticcio. Niezwykle popularna w XVIII wieku, polegała na „komponowaniu” nowego utworu (najczęściej opery) z fragmentów utworów już istniejących, często autorstwa różnych kompozytorów. Podejście do pojęcia praw autorskich było zgoła inne, a takie muzyczne zapożyczenie traktowano jako wyraz uznania, nie kradzież. Właśnie tę nietypową formę – pasticcio – wybrał zespół Arte dei Suonatori do opowiedzenia historii miłosnej. Będzie to opowieść nie wprost, pełna poetyckich odniesień i niedopowiedzeń. Orkiestra wcieli się w rolę antycznego chóru, który wprowadza nastrój, komentuje i kreuje atmosferę. Solistka zaś, w poszczególnych ariach, prowadzić będzie słuchaczy przez niezwykle zawiły świat emocji, paradoksów i wyzwań towarzyszących uczuciu zwanemu miłością. Autorką tego pasticcio jest skrzypaczka i altowiolistka od wielu lat współpracująca z Arte dei Suonatori – Anna Nowak-Pokrzywińska. Wykorzystała ona fragmenty dwóch oper angielskiego kompozytora epoki baroku Henry’ego Purcella: „Królowej Wróżek” oraz „Dydony i Eneasza”.

 

Radomsko

 


Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: KWB Bełchatów – zwiedzanie kopalni (zjazd do wyrobiska) oraz tarasy widokowe, Radomsko – ciekawostki miasta, postacie Tadeusza Różewicza, Salomona Rabinowicza, Edmunda Osterloffa

Cena wycieczki 90 zł, wyjazd g. 11.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.