Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Góra Świętej Małgorzaty

5 sierpnia 2018, 19.00 wstęp wolny

Kościół pw. św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy, Góra Świętej Małgorzaty 38A

 

HEALING
AGA DERLAK TRIO

Zespół w składzie: Aga Derlak – fortepian, Tymon Trąbczyński – kontrabas, Szymon Madej – perkusja; oraz (gościnnie) Basia Derlak – wokal, Szymon Mika – gitara

W programie koncertu m.in. utwory z najnowszego albumu „Healing” („Waiting”, „The Word”, „The Ultimate Love”, „Recovery”, „Repetitive Dream”, „Before Sleep”, „Mind The Things You Follow”, „Fears And Hopes”, „One Step Back To Move Forward”) oraz kompozycje Szymona Miki

Angielskie słowo „healing” znaczy: leczniczy, gojący. Do tego znaczenia odwołuje się Aga Derlak w swoim nowym albumie pod takim tytułem.Językiem jazzu opowiada o trudnych, ale i ważnych emocjach i przemyśleniach: o oczekiwaniu, miłości, nadziejach i lękach, a także o tym, że aby ruszyć dalej, przed siebie, niekiedy trzeba najpierw zrobić krok wstecz, by zaczerpnąć ze swoich wcześniejszych doświadczeń. Jest to muzyka pełna skupienia, namysłu, pozbawiona pośpiechu i powierzchowności, które tak często niszczą ludzkie relacje. Stylistycznie można tu mówić o jazzie nowoczesnym. Jego siła polega na tym, że nie tylko przedstawia przemyślenia autorki, ale także skłania słuchaczy do osobistych refleksji.
„Healing”, druga płyta zespołu Aga Derlak Trio, ujrzała światło dzienne w kwietniu ubiegłego roku. Debiutancki krążek zespołu, „First Thought”, został wyróżniony nagrodą Fryderyk 2016 za Fonograficzny Debiut Roku.
Aga Derlak, pianistka i kompozytorka, zdobywa szerokie uznanie polskiej publiczności i środowiska jazzowego. Zespół, który założyła, wykonuje wyłącznie autorskie kompozycje. Trio zostało zauważone i nagrodzone na festiwalach Jazz Juniors, Czech Jazz Contest, Krokus Jazz Festival i Žilina International Jazz Competition.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.