Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

"Kolory Polski" - Dobroń

19 sierpnia 2018, 19.00 wstęp wolny

Kościół pw. św. Wojciecha, ul. Sienkiewicza 41

 

ENJOY THE SOUND
OCTAVA ENSEMBLE

Zespół w składzie: Marta Zagata-Bugajska, Sylwia Olszyńska, Joanna Święszek, Małgorzata Langer-Król, Zygmunt Magiera, Mateusz Prendota, Bartłomiej Pollak, Marcin Wróbel

W programie koncertu utwory Giovanniego Croce, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Mikołaja z Krakowa, Mikołaja Zieleńskiego, Johna Shepparda, Łukasza Urbaniaka, Erica Whitacre’a, Arvo Pärta, Orlanda di Lasso, Josquina des Prés, Elvisa Presleya, Erica Claptona, The Beatles, Glenna Medeirosa oraz gospel

W dobrońskim kościele usłyszymy oktet wokalny Octava Ensemble, uznawany przez krytyków muzycznych za jeden z najciekawszych zespołów wokalnych młodego pokolenia. Oktet był wielokrotnie nagradzany na festiwalach i konkursach, odbył z sukcesem trasy koncertowe po Stanach Zjednoczonych i Chinach. Jest laureatem prestiżowej nagrody w dziedzinie polskiej chóralistyki: Grand Prix „Legnica Cantat” (39. edycji).
Octava Ensemble sięga po różne rodzaje muzyki, od twórczości renesansowej po awangardowe koprodukcje. Podczas Europejskiego Kongresu Kultury we Wrocławiu zespół uczestniczył w wykonaniu utworów Krzysztofa Pendereckiego i Aphexa Twina (elektroniczny ambient inspirowany twórczością polskiego kompozytora). Wystąpił też z artystami odsłony Trance festiwalu Misteria Paschalia. Jednak specjalnością Octava Ensemble jest muzyka XVI i XVII wieku. Zespół wpisuje się w trend historycznego wykonawstwa muzyki dawnej, nagrywając utwory z przełomu renesansu i baroku (m.in. „Missa Pulcherrima” Bartłomieja Pękiela, nominowana do nagrody Fryderyk 2010, czy „Missa Octava” Hansa Leo Hasslera, wysoko oceniona przez brytyjski miesięcznik „Gramophone”). Zespół realizuje projekt „Ad Radices”, po raz pierwszy w Polsce przywracając regularne wykonywanie kompozycji polifonicznych we właściwym dla nich kontekście przedsoborowej liturgii. Podczas 19. „Kolorów Polski” Octava Ensemble zaprezentuje zarówno utwory muzyki dawnej, jak i współczesne przeboje, autorów takich jak Presley czy Clapton.

 

WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE (Park Gminny, ul. Sienkiewicza 58 /17.00)

  • koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Dobroń” (który obchodzi jubileusz 60-lecia)
  • degustacja potraw kuchni regionalnej przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.