"Kolory Polski" - Anioły są wśród nas - Tum

24 lipca 2016, 19.00 Wstęp wolny

Tum, Archikolegiata pw. NMP Królowej i św. Aleksego

Anioły są wśród nas

Beata Bednarz – śpiew; Mateusz Głuszak – gitara, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Tomasz Kańtoch – gitara basowa, Przemysław Smaczny – perkusja, chór gospel pod dyrekcją Anity Kurek

W romańskiej kolegiacie w Tumie wystąpi Beata Bednarz wraz z zespołem. Beata Bednarz jest znaną wokalistką, laureatką wielu festiwali. Początek jej działalności muzycznej to rok 1979 – wprowadzenie do kościoła perkusji, gitar i sekcji dętej było działalnością pionierską i nie zawsze spotykała się ona wówczas ze zrozumieniem. Od tamtych lat trwa także fascynacja artystki „czarną muzyką” i chórami gospel. Występowała z zespołami z tego nurtu, a także z gwiazdami polskiej sceny muzycznej, m.in. Krystyną Prońko, Andrzejem Piasecznym, Edytą Górniak, Kayah, Marylą Rodowicz, Kasią Kowalską, Wojciechem Karolakiem, zespołami Perfect czy Budka Suflera. Jej głos można usłyszeć na wielu płytach czołowych polskich wykonawców, jak Stanisław Soyka czy Varius Manx. Przez wiele lat współpracowała z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej. Wraz z chórem i orkiestrą Filharmonii Śląskiej występowała w oratoriach. Wspólnie z Lorą Szafran i Patrycją Golą tworzą zespół BIG. Najmłodszej widowni znana jest ze ścieżki dźwiękowej do filmu „Król lew” – wykonała tytułową piosenkę „Krąg życia”. Śpiewała też piosenki w polskiej wersji językowej do filmu „Mój brat niedźwiedź 2” oraz „Księżniczka i żaba”.

W programie koncertu utwory z płyt: „Zwątpienie – zdziwienie” (m.in. „Wciąż mnie zadziwiasz”, „Jesteśmy Panie”), „Czy znasz to imię” (m.in. „Anioły są wśród nas”, „Naucz się”), „Piosenki nieprzypadkowe” (m.in. „Ciebie wołam, „Zwróć mój wzrok”) i „Zamieszkaj ze mną” (dziesiątego, jubileuszowego albumu artystki).

Wydarzenia towarzyszące:
Zwiedzanie skansenu „Łęczycka Zagroda Chłopska” w Kwiatkówku k. Tumu (w ramach projektu „Tum – perła romańskiego szlaku” realizowanego przez Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi); g. 10.00-18.00 (bilety wstępu: normalny 9 zł, ulgowy 6 zł, grupowy, dla 11-25 osób 6 zł, wycieczkowy, od 25 osób 5 zł; dzieci do lat 7 wstęp wolny)
Spotkanie z kowalem (kucie gorącego żelaza), g. 13.00-17.00
Spotkanie z młynarzem (ustawianie „koźlaka” na wiatr), g. 13.00, 15.00, 17.00
Rysowanie i malowanie (przygotowane miejsca i sztalugi); prace zostaną zaprezentowane na wystawie podczas rozpoczęcia nowego sezonu w marcu 2017
Ciasto drożdżowe dla smakoszy

Góra św. Małgorzaty

Z WYCIECZKĄ NA KOLORY

W programie: Domaniewice – stawy Okręt i Rydwan, Walewice – zespół pałacowoparkowy Anastazego Walewskiego, Łęczyca – spacer wokół rynku w mieście diabła Boruty, Tum – Archikolegiata NMP Królowej i św. Aleksego

Cena wycieczki 60 zł, wyjazd g. 11.00

Koszt uczestnictwa (w tym przewodnik, ubezpieczenie, bilety do wybranych obiektów) podany jest przy informacji o wycieczce. Liczba miejsc ograniczona – jednak by wyjazd doszedł do skutku, grupa musi liczyć co najmniej 30 osób.

Miejsce zbiórki: ul. Traugutta 18 (przed Łódzkim Domem Kultury). Godziny wyjazdu mogą ulec zmianie – uczestnicy wycieczki zostaną o tym wcześniej powiadomieni.

Informacje, zapisy i sprzedaż wycieczek: Towarzystwo Przyjaciół Łodzi, ul. Piotrkowska 17, front, I piętro, p. 12, e-mail: tplodz1959@wp.pl, http://www.tplodzi.eu, tel. +48 607 828 892.

Sprzedaż rozpoczyna się 13 czerwca. Rezerwacje telefoniczne nie będą przyjmowane.

Godziny otwarcia TPŁ: w czerwcu od poniedziałku do czwartku g. 11.00-14.00, w lipcu i sierpniu we wtorek i piątek g. 14.00-17.00.

Organizator wycieczek zastrzega sobie możliwość zmiany programu lub kolejności zwiedzanych obiektów z przyczyn od niego niezależnych.