Listopad '22

po wt śr cz pt so nd
31
1
2
3
4
5
6
 
 
 
 
7
8
9
10
13
 
 
 
 
14
16
17
 
 
 
21
22
24
 
 
 
28
1
2
3
4
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

JAKA JESTEŚ, EWO

30 listopada 2022, 19.00 Ceny biletów: 110–100 PLN

 

Agencja Artystyczna CODA zaprasza 30 listopada o godz. 19.00 do Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej na ANDRZEJKOWE SHOW „JAKA JESTEŚ, EWO”.

Od wieków postacie kobiece opisywane są w literaturze, kreślone przez malarzy, obecne są także w muzyce wszystkich stylów i gatunków. W ANDRZEJKOWYM SHOW „JAKA JESTEŚ, EWO” portrety kobiet malowane muzyką przedstawiać będą: Jolanta Bobras – sopran, Agnieszka Greinert – vocal, Anna Kutkowska-Kass – sopran koloraturowy, Anna Spychalska – vocal i Romuald Spychalski – tenor z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego pod kierunkiem pianisty Marcina Janiszewskiego. W składzie zespołu: Kamil Zawadzki – skrzypce, Jacek Delong – klarnet i saksofon, Sylwester Masłoń – kontrabas, Andrzej Delong – perkusja. Prowadzenie koncertu – Krystyna Pietranek-Kulis.

Koncert prezentować będzie w swej treści różnorodność typów niewieścich. Będą m.in.                                                                                                                                                      kobiety groźne i demoniczne, wesołe, piękne i frywolne bohaterki operetek, kobiety, które dążą za wszelką cenę do małżeństwa albo do romansu  opisywane przez poetów i satyryków międzywojennych kabaretów, a także kobiety wierne i oddane, szczęśliwe i nieszczęśliwe, którym los dawał i odbierał miłość obecne w światowych standardach muzyki pop.                                                                                                                                                      

Instrumentaliści popisywać się będą improwizacjami na różne tematy oraz w wirtuozowskich utworach.                                                                                                                                              

Informacje: +48 660 776 082

 

 

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.