Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Irena Santor "Tych lat nie odda nikt"

28 lutego 2016, 17.30 Ceny biletów: 90, 80, 60 PLN, dostępne w kasie FŁ i na bilety24.pl

Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z Ireny Santor artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal działają na słuchaczy z tą samą ogromną siłą...

Wyjątkowy koncert – spotkanie z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej,  wydanej w ubiegłym roku przez Polskie Radio płyty p.t. "Punkt widzenia", która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serca i uznanie publiczności.

W latach 60-tych minionego stulecia Irena Santor, będąca wówczas u progu swej solistycznej kariery wokalnej, występowała z dużym powodzeniem w koncertach popularnych organizowanych wspólnie przez Łódzką Filharmonię i Łódzką Rozgłośnię Polskiego Radia, z udziałem łączonych orkiestr - radiowej i filharmonicznej - pod dyrekcją Henryka Czyża i Henryka Debicha. Koncerty odbywały się cyklicznie w starym, nieistniejącym już budynku Filharmonii. Po raz pierwszy Artystka zaśpiewa z estrady nowej Sali Koncertowej szacownej Filharmonii. Zapewne dla Niej samej, jak i wielu miłośników Jej sztuki będzie to niezwykłym przeżyciem.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski - fortepian, Wojciech Ruciński - kontrabas, Grzegorz Poliszak - perkusja.

Źródło: materiały organizatora.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.