Lipiec '19

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Irena Santor "Tych lat nie odda nikt"

28 lutego 2016, 17.30 Ceny biletów: 90, 80, 60 PLN, dostępne w kasie FŁ i na bilety24.pl

Irena Santor, niekwestionowana Pierwsza Dama Polskiej Piosenki, nagrała ponad tysiąc piosenek, z których wiele stało się niezapomnianymi przebojami jak np. „Tych lat nie odda nikt”, „Powrócisz tu”, „Już nie ma dzikich plaż”, „Embarras”. Kryształowo czysty głos i wyjątkowa muzykalność oraz kunszt interpretacyjny czynią z Ireny Santor artystkę wielkiego formatu – ponadczasową. Znają Ją wszyscy, w każdym wieku a Jej piosenki są wciąż aktualne i nadal działają na słuchaczy z tą samą ogromną siłą...

Wyjątkowy koncert – spotkanie z najpopularniejszą polską piosenkarką naszych czasów. W programie usłyszymy znane i lubiane przeboje Artystki, piosenki z okrytej platyną płyty „Kręci mnie ten świat” oraz najnowszej,  wydanej w ubiegłym roku przez Polskie Radio płyty p.t. "Punkt widzenia", która entuzjastycznie przyjęta przez recenzentów, zdobyła także serca i uznanie publiczności.

W latach 60-tych minionego stulecia Irena Santor, będąca wówczas u progu swej solistycznej kariery wokalnej, występowała z dużym powodzeniem w koncertach popularnych organizowanych wspólnie przez Łódzką Filharmonię i Łódzką Rozgłośnię Polskiego Radia, z udziałem łączonych orkiestr - radiowej i filharmonicznej - pod dyrekcją Henryka Czyża i Henryka Debicha. Koncerty odbywały się cyklicznie w starym, nieistniejącym już budynku Filharmonii. Po raz pierwszy Artystka zaśpiewa z estrady nowej Sali Koncertowej szacownej Filharmonii. Zapewne dla Niej samej, jak i wielu miłośników Jej sztuki będzie to niezwykłym przeżyciem.

Irena Santor wystąpi z towarzyszeniem zespołu muzycznego  w składzie:  Mariusz Dubrawski - fortepian, Wojciech Ruciński - kontrabas, Grzegorz Poliszak - perkusja.

Źródło: materiały organizatora.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.