Sierpień '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie

INNE ŚWIATY POD GWIAZDAMI

WOLBÓRZ park obok Pałacu Biskupów Kujawskich, ul. Frycza Modrzewskiego 107 – scena plenerowa

24 sierpnia 2019, 19.00

Motion Trio – ogień muzyki o wschodnioeuropejskich korzeniach i lodowata precyzja wielkich kompo­zytorów klasycznych. „Motion music” lider zespołu, Janusz Wojtarowicz, definiuje jako „muzykę, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewy­korzystany dotąd fascynujący instrument”. Ich styl to niepowtarzalne brzmienie połączenia minimal music, jazzu, rocka i folku. Muzykę Motion Trio docenili współcześni mistrzowie, tacy jak Michael Ny­man, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Siłą zespołu są bowiem autorskie kompozycje jego członków.
Motion Trio zachowuje czystość dźwięku akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instru­mentów, bez trików techniki. Artyści grają na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za naj­lepsze na świecie. Polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na tych instrumentach, wy­obraźni i talencie. Wydanych do tej pory przez Motion Trio 12 płyt zdobyło szerokie uznanie i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej. Zespół wystąpił w 40 krajach świata na niemal wszystkich kontynentach, w tym w największych salach koncertowych, m.in. nowojorskiej Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeńskim Konzerthausie. W tym roku, już po raz trzeci, zagra na festiwalu „Kolory Polski”.

Motion Trio w składzie:

Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn – akordeon

Paweł Baranek - Uwertura

Paweł Baranek - Pierwszy Dzień Wiosny

Motion Trio - Sunrise Dance

Motion Trio - Tango

Motion Trio - DJ Chicken

Marcin Gałażyn - Walc Syberyjski

Janusz Wojtarowicz - Serce

Janusz Wojtarowicz - Róża

Janusz Wojtarowicz - Balcan Dance

Paweł Baranek - Gwiazdy

Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4

Wojciech Kilar - Orawa (transkrypca:. J. Wojtarowicz)

Trasa wycieczki:
Łódź – Piotrków Trybunalski – Bogusławice – Wolbórz – Łódź.
Wyjazd o godz. 10.00
Więcej informacji na stronie ROTWŁ