Maj '22

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum informacji

GREGORIAN GRACE

14 maja 2022, 20.00 Ceny biletów: 189–129 PLN

 

Gregorian Grace – od czasów średniowiecznych do popkultury…

 

Przed Państwem Gregorian Grace – zespół, który zachwyca niepowtarzalnym, niebiańskim brzmieniem połączonych głosów oraz wyjątkową, dopasowaną do muzyki oprawą świetlną!

Chorał gregoriański to liturgiczny śpiew w kościele rzymskokatolickim, którego melodie wykonywane są bez instrumentalnego akompaniamentu przez jednego lub więcej wykonawców. Gregorian Grace przeniesie Państwa w jego świat swoim unikalnym brzmieniem. Wsłuchując się w chorał, będą mogli Państwo podziwiać starodawne melodie, muzyczne symbole ukryte w dźwiękach oraz harmonię współbrzmienia różnych wyznań. Językiem chorału gregoriańskiego jest łacina, a współcześnie pojawia się on w wielu rodzajach muzyki – jest np. cytowany w muzyce filmowej. W połączeniu z muzyką rock, blues i pop sprawi, że znane utwory popularne staną się prawdziwymi dziełami sztuki. Właśnie nimi uraczymy Państwa podczas koncertu Gregorian Grace!

Koncert składa się z dwóch części. W pierwszej, w oparciu o średniowieczną tradycję śpiewu gregoriańskiego, wybrzmią w języku łacińskim tajemnicze antyfony i sekwencje. Część z nich będzie wykonana w surowej, oryginalnej formie, lecz niektóre dodatkowo pobudzą Państwa wyobraźnię elektronicznymi efektami świetlno-dźwiękowymi i brzmieniem wirtuozowskich improwizacji akustycznych i elektrycznych instrumentów live.

Po przerwie zabrzmią, zaaranżowane specjalnie dla zespołu w duchu gregoriańskim, światowe przeboje muzyki popularnej takie jak Hallelujah (Leonard Cohen), Knockin’ on Heaven’s Door (Bob Dylan) czy Sound of Silence (Simon & Garfunkel) oraz wiele, wiele innych. Wszystkie utwory zaaranżował na specjalne zamówienie dla zespołu wybitny toruński kompozytor młodego pokolenia – Jędrzej Rochecki.  

Gregorian Grace wystąpili już w wielu miejscach w Niemczech. Teraz kolej na kolejne kraje: Danię, Holandię i… Polskę!

Czas trwania koncertu: ok. 120 min. w tym jedna przerwa.

Bilety do nabycia na stronie eventim.pl/artist/gregoriangrace/ oraz wkrótce na ebilet.pl

Archiwum koncertoweArchiwum informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.