Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Gala Operowa - Mariusz Kwiecień i Joanna Woś

27 maja 2018, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: 220-180 PLN

Zapraszamy na spotkanie przedkoncertowe, które poprowadzi Jacek Marczyński – początek g. 18.15.

Mariusz Kwiecień – baryton. Występował w najważniejszych teatrach operowych świata: Metropolitan Opera, Covent Garden, Operze Wiedeńskiej, Operze Paryskiej, Lyric Opera w Chicago, Operze Bawarskiej i wielu innych. Publiczność doceniła jego wspaniały głos, muzyczną wrażliwość i czarującą prezencję sceniczną. Odtwarzał tytułowe role w znanych operach: „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Król Roger” Karola Szymanowskiego, „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego. Występował jako Almaviva w „Weselu Figara” Mozarta, Malatesta w „Don Pasquale” Gaetana Donizettiego, Riccardo w „Purytanach” Vincenza Belliniego, Rodrigo di Posa w „Don Carlosie” Giuseppe Verdiego.
Mariusz Kwiecień zadebiutował na scenie Met w 1999 roku jako Kuligin w operze „Kátia Kabanová” Leoša Janáčka. Wystąpił tam jeszcze, poza rolami wymienionymi wyżej, m.in. jako Marcello w „Cyganerii” Giacoma Pucciniego, Silvio w „Pajacach” Ruggera Leoncavallo, Guglielmo w „Cosi fan tutte” Mozarta, Ford w Verdiowskim „Falstaffie”, Escamillo w „Carmen” Georges’a Bizeta i Belcore w „Napoju miłosnym” Donizettiego. W Met śpiewa od kilkunastu sezonów.
„...olśniewający, wspaniały głos i prezencja [...] na dodatek inteligentny. Pełen pakiet...” – napisał Michael White w „The New York Times”. A Melinda Bargreen („The Seattle Times”) wyznała czytelnikom: „Mariusz Kwiecień. Trudno wymówić, ale łatwo podziwiać. To jest baryton, który opanowuje całkowicie scenę, tak że, zdaje się, wysysa cały tlen...”

Joanna Woś – sopran. Primadonna łódzkiego Teatru Wielkiego, laureatka najważniejszych konkursów wokalnych w Polsce. Stale współpracuje z Operą Krakowską i Operą Narodową. Z tymi zespołami odbyła wiele podróży artystycznych po Europie. Samodzielnie zaś występowała m.in. w Alte Oper we Frankfurcie, Narodowej Operze w Zagrzebiu, Narodowej Operze w Wilnie, w teatrach i filharmoniach Tuluzy, Lyonu, Nancy i Strasburga. Wyjątkowe warunki jej głosu o ogromnej giętkości, w górze skali sięgającego aż do trzykreślnego „es” sprawiają, że chętnie powierzano jej popisowe partie koloraturowe, takie jak Królowa Nocy w Mozartowskim „Czarodziejskim flecie”, Olimpia w „Opowieściach Hoffmanna” Jacques’a Offenbacha, Rosina w „Cyruliku sewilskim” Gioachina Rossiniego, Gilda w „Rigoletcie”, czy Oskar w „Balu maskowym” Verdiego. Popisową w jej dorobku jest tytułowa partia w Verdiowskiej „Traviacie”. Znana jest także z ról Mozartowskich. Od pewnego czasu Joanna Woś specjalizuje się w operach belcantowych. Oprócz popularnych tytułów – „Łucja z Lammermooru”, „Don Pasquale” (obydwa dzieła autorstwa Donizettiego), „Cyrulik sewilski” Gioacchina Rossiniego, polskie teatry specjalnie dla niej wystawiają rzadko obecne na naszych scenach dzieła, takie jak „Purytanie” Belliniego (Elwira) czy „Lukrecja Borgia” i „Anna Bolena” Donizettiego (role tytułowe, obydwie nagrodzone Złotą Maską).

 

Program:

Gioachino Rossini
Fragmenty opery „Cyrulik sewilski”
Uwertura
Largo al factotum – Cavatina Figara z I aktu
Temporale z II aktu
Dunque io son? – Duet Rosiny i Figara z I aktu

Vincenzo Bellini
Fragmenty opery „Purytanie”
Qui la voce – Aria Elviry z II aktu
Ah, per sempre io ti perdei! – Aria Riccarda z I aktu

Gaetano Donizetti
Fragmenty opery „Łucja z Lammermooru”
Regnava nel silenzio (z harfą solo) – Aria Łucji z I aktu
Il pallor funesto, orrendo – Duet Enrica i Łucji z II aktu

Gaetano Donizetti
Fragmenty opery „Don Pasquale”
Uwertura
E il dottore non si vede – Duet Noriny i Malatesa z I aktu

 

Wykonawcy:

Mariusz Kwiecień – baryton, Joanna Woś – sopran

Agnieszka Nagórka – dyrygent

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina

 

Mecenas Koncertu:

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.