Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

FREEDOM JAZZ FESTIVAL – "Paderewski improsfera | Maria Siwiec"

9 listopada 2018, 19.00 Ceny biletów: strefa I – 50 PLN, strefa II – 40 PLN

Wykonawcy:

Artur Dutkiewicz – fortepian

Michał Szymanowski – fortepian

Karol Szymanowski – wibrafon

Maria Siwiec – śpiew

 

Projekt "PADEREWSKI. Inspiracje" na dwie klawiatury i wibrafon tworzą wybitny pianista jazzowy, improwizator Artur Dutkiewicz, wirtuoz wibrafonu – prof. Karol Szymanowski oraz znakomity pianista klasyczny młodego pokolenia Michał Szymanowski. Artyści przedstawią wybrane kompozycje Ignacego Jana Paderewskiego zarówno w oryginale na fortepian, w aranżacjach jazzowych na fortepian, jak i w formie transkrypcji na specjalnie skonstruowanym wibrafonie, poszerzonym o najniższą oktawę marimby (Bass Vibe. Zespół zaprezentuje też dokonane przez Artura Dutkiewicza opracowania utworów mistrza na trzy instrumenty, co stworzy inspirującą, niecodzienną kolorystyczną brzmieniową jakość.

Maria Siwiec urodziła się w 1959 roku koło Przysuchy w niezwykłym muzycznie mikroregionie Kajoków. Od najmłodszych lat śpiewała – najpierw ze swoim ojcem i siostrami, potem jako druhna na oczepinach. Od 1980 roku występowała w zespole „Zakukała kukułeczka” z Gałek Rusinowskich. Później, w 2012 roku założyła zespół „Gołcunecki”. Prowadzi warsztaty śpiewu. W roku 2014 była stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Maria Siwiec jest laureatką 40. edycji Nagrody im. Oskara Kolberga "Za zasługi dla kultury ludowej" 2015 w kategorii I. dla twórców z dziedziny plastyki i folkloru muzyczno-tanecznego.

 

Koncert organizowany przez Global Culture Promotion.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.