Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Finał 17. edycji Festiwalu "Kolory Polski" – Klezmafour Orkiestronicznie – Łódź

2 września 2016, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 50 PLN, ulgowy 40 PLN

Finał Festiwalu – Łódź – Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina

 

Klezmafour Orkiestronicznie
Stulecie Orkiestry - Dogrywka!

 

Wykonawcy:

Klezmafour w składzie: Andrzej Czapliński – skrzypce, śpiew; Wojciech Czapliński – klarnet; Rafał Grząka – akordeon; Gabriel Tomczuk – kontrabas elektryczny, syntezatory; Kamil Siciak – perkusja; Nikola Kołodziejczyk – dyrygent; Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

 

„Klezmafour Orkiestronicznie” to tytuł płyty zespołu Klezmafour, która ukazała się w lutym 2015 r. Nagrany na niej materiał muzyczny jest efektem współpracy muzyków z orkiestrą symfoniczną. Ten szalony, zdawać by się mogło, pomysł – połączenie folkowej energii z dostojeństwem symfoników – przyniósł tak znakomity efekt dzięki wsparciu utalentowanego aranżera – Nikoli Kołodziejczyka. Właśnie jemu zespół powierzył artystyczną opiekę nad tym projektem, Kołodziejczyk jest autorem wszystkich aranżacji, dyrygował premierowym koncertem w Filharmonii Szczecińskiej w styczniu ub.r. i poprowadzi Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Łódzkiej, z którą podczas koncertu 2 września wystąpi Klezmafour. Klezmafour czerpie inspiracje z klezmerskiej tradycji regionu pomiędzy Lublinem, Białymstokiem i Warszawą. Jego członkowie twórczo ją jednak interpretują, grając z punk rockową wręcz energią i bałkańską żywiołowością. Zespół jest laureatem dwóch nagród prestiżowego International Nikola Kołodziejczyk, fot. Maria Ignatowicz Jewish Music Festival 2010 w Amsterdamie. Wygrana zaowocowała świetnie przyjętą trasą po USA i Kanadzie, gdzie występowali przed kilkutysięczną publicznością, jak również udziałem w licznych festiwalach za granicą. Znany już publiczności „Kolorów Polski” Nikola Kołodziejczyk – pianista, kompozytor, dyrygent, w 2015 r. zdobył Fryderyka w kategorii „jazzowy debiut roku”. Stypendysta Berklee College of Music World Scholarship Tour, zdobywca wielu nagród, nominowany do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej 2015. Jest autorem suit koncertowych: „Chord Nation” na orkiestrę jazzową, „Barok Progresywny” na instrumenty istoryczne, ludowe i współczesne i „Koncertu Brzezińskiego” na trąbkę, dwie maszyny do pisania, maszynę do szycia, kwartet dęty, puzon, wokalizy i trio jazzowe (skomponowanego na zamówienie Festiwalu „Kolory Polski” z okazji 650-lecia miasta Brzeziny, premiera w lipcu 2014). Maria Schneider, zdobywczyni dwóch nagród Grammy, pisze o nim: „Jego muzyczne przestrzenie są wspaniałe, a pomysły bardzo oryginalne. Niesamowity twórca”.

W programie koncertu: „5th Element”, „Evet Evet”, „Psalm”, „Nomad”, „Golem Fury”, „Dance” (Marhaban), „Ten Numer”, „The Temple”, „Lublin Station”, „Białystok Station”.

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.