Październik '20

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

FILHARMONIA Z KLASĄ

10 czerwca 2020, 09.00 Bilety: 18 zł

ZAJĘCIA ODWOŁANE

 

Czas na niecodzienną lekcję muzyki! Wiedza o muzyce wchodzi do głowy o wiele łatwiej i przyjemniej w otoczeniu, jakie stanowią wnętrza Filharmonii. Zajęcia prowadzą artyści i pracownicy merytoryczni FŁ, a także specjalnie zaproszeni goście - animatorzy kultury, performerzy. 

 

W danym dniu pozastawiamy do wyboru jedną z dwóch godzin (9:00, 10:45) oraz tematykę zajęć.

Grupy uczestników mogą mieć różną liczebność, w zależności od wybranego warsztatu.

Rezerwacji można dokonywać bezpośrednio w kasach FŁ (tel: 42  664 79 79, email: bilety@filharmonia.lodz.pl)

 

Body Percussion

Powszechnie wiadomo, że głos ludzki jest najstarszym i najbardziej pierwotnym instrumentem. Mało kto ma jednak świadomość, że ciało można również wykorzystać jako wszechstronny instrument perkusyjny. Pozbądźcie się ograniczeń i zacznijcie wybijać co Wam w duszy gra na wyjątkowych warsztatach z body percussion.

Prowadzenie: Małgorzata Kaczmarek

Minimalna liczba uczestników: 20 osób

 

Beatbox & Freestyle

Wytężcie umysły i przygotujcie się na muzykę bez słów. Wymyślanie tekstów na poczekaniu, zabawa słowem, zespołowy freestyle, zmiana liter oraz słów w muzykę to podstawa tych warsztatów.

Wcielicie się w różne postaci, w różnych miejscach i sytuacjach. Zarapujecie na sugerowany temat. Poznacie gry zespołowe, które oprócz świetnej zabawy zapewnią trening z tworzenia współczesnej poezji.

Wszystko to z podkładem dźwięków beatboxu, którego podstaw będziemy Was uczyć przez całe spotkanie.

Prowadzenie: Marcin ‘Zorak’ Szymański

Minimalna liczba uczestników: 25 osób

 

Instrumentów osobliwych Wyspy Szczęśliwe - CHINY

Spotkanie z muzyką chińską, a także z szeroko pojętą kulturą Chin i ich tradycjami, prowadzone w przystępny sposób, bogato ilustrowane muzycznie. Obok utworów chińskich – zagadki, wspólny taniec smoka, nauka liczenia po chińsku. Instrumentarium: erhu, hulusi, bawu, guzheng.

Prowadzenie: Anna Krysztofiak

Minimalna liczba uczestników: 25 osób

 

Instrumentów osobliwych Wyspy Szczęśliwe – JAPONIA

Muzyczna wyprawa do „ kraju kwitnącej wiśni” to podróż do krainy uspokajających, melancholijnych melodii tradycyjnych, granych na instrumentach takich jak: koto, shakuhachi, taisho-koto, sanshin, yakumogoto. Dzieci zdobywają podstawowe wiadomości na temat kultury japońskiej, a także uczą się jednej z tradycyjnych zabaw.

Prowadzenie: Anna Krysztofiak

Minimalna liczba uczestników: 25 osób

 

Instrumentów osobliwych Wyspy Szczęśliwe – TAJWAN

Mało osób wie, że ta zielona, rajska wyspa pomiędzy Japonią a Chinami, zamieszkana była przez większość czasu przez Aborygenów. Historia Tajwanu to barwna opowieść
o piratach, łowcach głów, żeglarzach i mieniącej się kolorami różnych narodów kultury kolonialnej. Spróbujemy to wszystko zobaczyć oczami muzyki. Oprócz tego, w programie porwanie księżniczki i taniec aborygeński. Instrumentarium: yehu, dong xiao, yueqin, nanguan pipa.

Prowadzenie: Anna Krysztofiak

Minimalna liczba uczestników: 25 osób

 

Orkiestra bez tajemnic

80 osób na scenie, każda wie gdzie ma siedzieć i co ma robić. Jak to możliwe?
Tego dowiecie się właśnie na tym warsztacie. Muzycy z sekcji pierwszych skrzypiec, państwo Joanna i Janusz Łuczak, opowiedzą o tym jak pracuje orkiestra, na jakie grupy i sekcje się dzieli oraz dlaczego musi słuchać się dyrygenta.

Prowadzenie: Joanna i Janusz Łuczak

Minimalna liczba uczestników: 60 osób

 

Sekrety skrzypiec

Stwierdzenie, że „skrzypce mają duszę” wcale nie jest metaforą, a faktem. Poznajcie wszystkie sekrety tego instrumentu oraz tajniki gry na nim, by dowiedzieć się na czym polega jego fenomen trwający nieprzerwanie od kilkuset lat.

Prowadzenie: Joanna i Janusz Łuczak

Minimalna liczba uczestników: 60 osób

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.