luty '20

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
31
1
2
 
 
 
 
 
3
4
5
6
7
8
9
 
 
 
 
16
 
17
18
20
23
 
 
 
 
24
25
26
27
1
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

DUA - Warsztat: Dedal doleciał. W kręgu sztuki antycznej – studenci w wieku 6-9 lat

FILHARMONIA ŁÓDZKA, ul. NARUTOWICZA 20/22

9 lutego 2020, 10.00 Kup bilet >Bilety: 30 zł

Prowadzenie: Izabela Wałaszewska

 

Jestem doświadczonym nauczycielem (35-letni staż w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym). Gram na pianinie, gitarze, flecie prostym, perkusyjnym instrumentarium Orffa oraz na muszelkach, kamieniach, butelkach, łyżkach, kubkach po jogurcie, gumkach recepturkach, grzebieniach i innych przedziwnych instrumentach, które wykorzystuję w czasie zajęć. Kocham pracę z przedszkolakami, umiem nawiązać z nimi bardzo dobry kontakt, zachęcić do zabawy i pracy. Zależy mi, żeby zdobywane przez nich umiejętności muzyczne i twórcze obcowanie
z muzyką sprawiały im prawdziwą radość.  

Od 2003 roku lat jestem prezesem Polskiego Towarzystwa Carla Orffa, organizacji, której celem jest propagowanie kształcenia muzycznego dzieci, młodzieży   i dorosłych. Współpracuję z instytucjami, instytutami i prywatnymi osobami w kraju i za granicą, które poświęcają się podobnym celom i zadaniom, szczególnie z instytutem Orffa    w Salzburgu i ze stowarzyszeniami "Orff-Schulwerku"
w innych krajach i z Fundacją Carla Orffa w Monachium. Od wielu lat prowadzę ogólnopolskie warsztaty, na których doskonalą się pedagodzy związani ze wszystkimi szczeblami edukacji muzycznej – od  przedszkoli do wyższych uczelni. Od dwunastu! sezonów jestem współtwórcą i organizatorem projektu „Odkrywcy Muzyki”, który dla dzieci realizuje Filharmonia Łódzka im. A. Rubinsteina. Projekt ten cieszy się ogromnym powodzeniem zarówno wśród dzieci jak i rodziców.

Niedawno spełniłam swoje wielkie marzenie i wydałam dwie książki z serii WESOŁA SCENA – „W Aniołkowie” i „Morska Wyprawa”. Są to historie pełne piosenek, tańców i różnych działań muzycznych dedykowane dzieciom, rodzicom i nauczycielom edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Można więc powiedzieć, że stałam się również pisarzem i kompozytorem.

 Wyróżnienia i nagrody

 Laurki od dzieci, miłe słowa uznania od rodziców, dyplomy, puchary zdobyte przez dzieci podczas przeglądów, konkursów i festiwali. I wiadomość z ostatniej chwili! Wyśpiewaliśmy GRAND PRIX (piosenka „Biedroneczki-kropeczki i wyróżnienie (piosenka „Pora na marzenia”) w I Krajowym Festiwalu Piosenki Przedszkolnej Opole 2019 (Mini-debiuty).

Biedroneczki - kropeczki

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.