Październik '21

po wt śr cz pt so nd
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
4
5
6
7
8
9
 
 
 
11
12
13
14
17
 
 
 
 
 
18
20
21
24
 
 
 
 
25
27
28
30
31
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

DUA - Warsztat: „Artur Rubinstein - chłopiec z Łodzi”

25 listopada 2017, 11.30 Kup bilet > Cena biletu: 30 PLN

SALA FŁ,  godz. 11.30-12.45

Prowadzenie: Magdalena Sasin

 

Podczas spotkania „Artur Rubinstein – chłopiec z Łodzi” uczestnicy poznają postać patrona Filharmonii Łódzkiej Artura Rubinsteina. Dowiedzą się, jakie miał on związki z Łodzią i poszukają znaków jego obecności w pobliżu budynku Filharmonii. Obejrzą jego zdjęcia z dzieciństwa i poznają najważniejsze zdarzenia z jego dalszego, dorosłego życia. Będą wiedzieć, dlaczego został on wybrany na patrona łódzkiej filharmonii i jakie są jego zasługi dla historii muzyki, a także, w jaki sposób obecnie podtrzymuje się pamięć o nim. Może nawet polubią małego Artura?

Warsztaty "Artur Rubinstein - chłopiec z Łodzi" będą podzielone na dwie części. W części pierwszej wybierzemy się na spacer w okolice Filharmonii, by w mieście szukać śladów obecności Rubinsteina. Po krótkim spacerze wrócimy do budynku, by poznać dalsze szczegóły związane z wielkim patronem, zarówno jego dzieciństwem, jak i dalszą częścią życia, spędzoną już poza Łodzią. Dowiemy się, gdzie koncertował, utwory którego kompozytora wykonywał najchętniej i kiedy ponownie odwiedził Łódź.
Ponieważ nasze spotkanie rozpocznie się od spaceru, prosimy o niezostawianie ubrań w szatni. To usprawni naszą wycieczkę.

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.