Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Dróżki Pana Moniuszki”

19 stycznia 2016, 19.00 Kup bilet > Ceny biletów: normalny 32 PLN, ulgowy 22 PLN

„Dróżki Pana Moniuszki… czyli był sobie Dziad i Baba” to autorski projekt śpiewaczki Bernadetty Grabias, w reżyserii aktora – Mariusza Siudzińskiego. Muzyka doskonale współgrająca z aktorstwem i śpiewem, żart goniący żart. Teksty to głównie fragmenty z komedii Aleksandra Fredry oraz wierszy Adama Mickiewicza, Adama Asnyka i Bolesława Leśmiana, powiązane z ponad 20 pieśniami (m.in. „Pieśń wieczorna”, „Prząśniczka”, „Dziad i baba”, „Groźna dziewczyna”, „Polna różyczka”, „Złota rybka”). Tworzą one zabawną, dwuczęściową opowieść o czasie narzeczeńskim i małżeńskim, w dowcipny sposób malując zmienne nastroje relacji damsko-męskich. Lekkie elementy dekoracji, jasna kolorystyka kostiumów korespondują z tekstami o dużej dawce humoru.

Śpiewać będzie Bernadetta Grabias (mezzosopran, odtwórczyni ról pierwszoplanowych), solistka Teatru Wielkiego w Łodzi i pedagog, laureatka wielu konkursów wokalnych, współpracuje z teatrami i filharmoniami, m.in. z Operą Narodową. Wystąpi także Mariusz Siudziński, absolwent PWSTiF w Łodzi, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. Na fortepianie zagra Michał Grabias, zwycięzca konkursów kameralnych, wykonujący zarówno muzykę klasyczną, jak i współczesną, rozrywkową oraz jazzową.

Wykonawcy:

Bernadetta Grabias - mezzosopran, Michał Grabias – fortepian, Mariusz Siudziński - aktor

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.