Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Droga do ciebie” – koncert piosenek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory - Zelów

4 lipca 2015, 19.00 Zelów, Kościół Ewangelicko-Reformowany ul. Sienkiewicza 14a

Wielu z nas zna piosenki z Kabaretu Starszych Panów – uwielbiamy je za specyficzny humor, elegancję, stylistyczną wirtuozerię. Tym razem można je będzie usłyszeć w wykonaniu wybitnej wokalistki Lory Szafran. Obchodząca w tym roku 30-lecie pracy artystycznej Lora Szafran to jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny jazzowej i zarazem niespokojny duch, któremu wciąż mało nowych wyzwań.

Artystka podbiła serca publiczności i zdobywała nagrody od Opola i Sopotu po Los Angeles. Współpracowała m.in. z formacjami Walk Away, New Presentation i Swing Orchestra Cracow oraz zespołami Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego, a u boku Mieczysława Szcześniaka czy w ramach tria Big Stars śpiewała ambitny pop. Interpretowała wokalnie muzykę Chopina. W 2003 r. ukazał się „Śpiewnik Nahornego”, w 2012 – „Sekrety życia według Leonarda Cohena” („Złota płyta” 2013).

Płyta „Droga do ciebie”, zawierająca jazzowe interpretacje piosenek genialnej spółki autorskiej Wasowski-Przybora, ukazała się w listopadzie 2007 r. Autorem aranżacji jest Bogdan Hołownia. „Muzyka to balsam dla duszy. Piosenki panów Jerzego i Jeremiego powinny być w podręcznej apteczce duchowej w każdym domu! – napisali przy okazji wydania krążka Lora Szafran i Bogdan Hołownia. – Są one najpiękniejszą częścią tego, co nazywamy naszym… wychowaniem kulturalnym. Wybaczcie Państwo, jeśli zaprezentowane utwory odbiegają nieco od wersji oryginalnych, ale taka już jest uroda nagrań jazzowych…”

 

NA TEN KONCERT MOŻNA WYBRAĆ SIĘ Z WYCIECZKĄ - SZCZEGÓŁY 

Wykonawcy:

Lora Szafran – wokal, Wojciech Gogolewski – fortepian, Dariusz Szymańczak – bas, Sebastian Frankiewicz – perkusja

oraz Chór dla (nie)opornych
Mariusz Lewy – przygotowanie chóru


Wydarzenia towarzyszące:

  • Tramwajem konnym po Zelowie
    Dom Kultury w Zelowie i Andrzej Kilańczyk, właściciel „Stajni Stokrotka” w Buczku, zapraszają na godzinną przejażdżkę. Zbiórka o 16.00 przed Domem Kultury, ul. Kościuszki 74 (liczba miejsc: 16).
  • Trasa questingowa „Śladami Braci Czeskich”
    Zbiórka o 16.00 przed pomnikiem Kościuszki na pl. Dąbrowskiego. Ulotki questów także w Domu Kultury lub na http://dolinagrabi.questing.pl

Wystawy i wykład:

  • Galeria Domu Kultury (ul. Kościuszki 74): „Kapliczki Ziemi Bełchatowskiej” – wystawa fotografii Mariana Wójcika
  • Zelowscy twórcy swojemu miastu” – Muzeum Kościoła Ewangelicko-Reformowanego: wystawa z okazji 600-lecia śmierci Jana Husa, wykład na temat początków jednoty braterskiej (czeskiej) 16.00–18.00
     


 

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.