Marzec '19

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej

Dire Straits symfonicznie – koncert plenerowy z okazji jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Łódzkiego

23 maja 2015, 20.00 Wstęp wolny

Scena plenerowa na rynku Manufaktury, ul. Drewnowska 58

Z okazji jubileuszu 70-lecia Uniwersytetu Łódz­kiego zapraszamy na wyjątkowy koncert ple­nerowy. Na rynku Manufaktury będzie można usłyszeć utwory legendarnej brytyjskiej grupy rockowej „Dire Straits” w zupełnie nowych, energetycznych aranżacjach. W projekcie „Dire Straits Symfonicznie” łączą się dwa pozornie odległe światy – muzyki rockowej i symfonicznej. Ich fuzja, a co za tym idzie: bogactwo i pełnia brzmienia, zadowolą nawet najbardziej wymagającego słuchacza. Inicjaty­wa została zrealizowana dzięki pracy i zaan­gażowaniu autora aranżacji orkiestrowych Krzysztofa Herdzina, Kuby Badacha – woka-listy obdarzonego wyjątkowym głosem, oraz gitarzysty Marka Napiórkowskiego.

Zespół „Dire Straits” powstał w 1977 r. Debiu­tował rok później singlem „Sultans of Swing”, który nieoczekiwanie – stał się przebojem. Jak pisali angielscy krytycy, „Dire Straits” był niczym renesans pubowego rocka w melancholijnym wydaniu. „Brothers in Arms” (1985) jest uznawany za jeden z najważniej­szych rockowych albumów wszechczasów. Publiczność znakomicie odbiera połączenie dwóch odmian muzycznej estetyki odkrywając w nim nową wartość. Z pewnością tak będzie i tym razem.

Kuba Badach – wokal, Marek Napiórkowski – gitara, Tomasz Kałwak – instrumenty klawiszowe, Robert Kubiszyn – gitara basowa, Paweł Dobrowolski – perkusja

Krzysztof Herdzin – dyrygent, aranżer

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej

Dire Straits - „Brothers In Arms”