Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

„Dancing with BACH” – Nieborów

9 sierpnia 2015, 19.00 Nieborów, kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej, al. Legionów Polskich 68

Połączenie muzyki i tańca nie jest nowe – towarzyszy ludzkości już od przeszło 2000 lat. Jednak podczas koncertu w Nieborowie czeka nas coś wyjątkowego – złamanie dramaturgicznej zasady jedności czasu: muzyce barokowej będzie towarzyszył współczesny taniec improwizowany. Zderzenie tych dwóch stylistyk nie tylko stworzy intrygujące zestawienie dźwięku z ruchem, lecz również pozwoli na współczesną redefinicję obu praktyk: praktyki wykonawstwa historycznego i praktyki interpretowania muzyki za pomocą ruchu.

Podczas koncertu „Dancing with BACH” wystąpią muzycy specjalizujący się w wykonywaniu muzyki dawnej na historycznych instrumentach i tancerze z Pracowni Fizycznej Jacka Owczarka. Będzie można usłyszeć kompozycje należące do epoki baroku. Prócz utworów Jana Sebastiana Bacha zabrzmią kompozycje Jerzego Fryderyka Händla i Antonia Vivaldiego.

Jacek Owczarek, doświadczony tancerz, choreograf i pedagog, Pracownię Fizyczną przy Akademii Muzycznej w Łodzi założył w 2009 roku. Bazując na improwizacji i technikach tańca współczesnego, członkowie Pracowni sięgają po różnorodne formy ruchu i środki ekspresji teatralno-tanecznej, starając się jak najpełniej eksplorować możliwości własnego ciała. Głównym polem działania grupy jest proces twórczy.


NA TEN KONCERT MOŻNA WYBRAĆ SIĘ Z WYCIECZKĄ - SZCZEGÓŁY 

 

Wykonawcy:
Ewa Mrowca – klawesyn, Jakub Kościukiewicz – wiolonczela barokowa, Maria Papuzińska-Uss, Ludmiła Piestrak – skrzypce barokowe, Anna Skolimowska, Krzysztof Skolimowski, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba – taniec
 

Program:
Georg Friedrich Handel – Trio Sonata na dwoje skrzypiec i b.c. op. 5 nr 3 e moll
Johann Sebastian Bach – Suita na wiolonczelę nr 1 G dur BWV 1007
Antonio Vivaldi – Sonata wiolonczelowa nr 6 B dur
Johann Sebastian Bach – Suita na klawesyn nr 4 Es dur BWV 815
Georg Friedrich Handel – Trio Sonata na dwoje skrzypiec i b.c. op. 5 nr 6 F dur

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.