Czerwiec '19

Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

CHOPIN REVISITED

BRZEŹNIO – kościół pw. św. Idziego, ul. Kościelna 13

30 czerwca 2019, 19.00

Lista jazzmanów, którzy inspirowali się muzyką Chopina, jest długa, by wspomnieć tylko zespół wokal­ny Novi Singers z lat 70., trio Andrzeja Jagodzińskiego, Adama Makowicza, Krzysztofa Herdzina czy Leszka Możdżera. Każdy z nich w Chopinowskich nutach odnajdywał coś innego. Dziś kolejną kartę tej księgi zapisuje Rafał Rokicki.
Artysta łączy przestrzenny jazz skandynawski ze słowiańskim romantyzmem, dołączając do tego ele­menty jazzu nowoczesnego i third streamu (tzw. trzeci nurt – syntezę muzyki poważnej i jazzu). Ukoń­czył Berklee College of Music w Bostonie, gdzie otrzymał prestiżową Jazz Performance Award. Kiedy dziesięć lat temu wrócił do Polski, teka jego nagród zaczęła szybko pęcznieć. Zdobył m.in. 36. Klucz do Kariery na Jazz Celebrations w Gorzowie Wielkopolskim, II nagrodę w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy i został pierwszym laureatem projektu Era Music Garden. Jego debiutancka płyta „G.H.R.” została świetnie przyjęta w Polsce i za oceanem.
Program płyty Rokicki nagrał (2014) z wybitnymi muzykami młodego pokolenia: kontrabasistą Mi­chałem Kapczukiem i perkusistą Pawłem Dobrowolskim. Chopin w ich ujęciu to muzyka nieoczywista, chwilami wręcz o trudnych do rozpoznania źródłach, o bogatej dynamice i wyrazistej ekspresji. Arty­stom udało się to, co dostępne nielicznym: stworzenie własnej koncepcji estetycznej.

 

Wykonawcy:

Rafał Rokicki Trio w składzie:

Rafał Rokicki – fortepian/kompozycje

Michał Kapczuk – kontrabas/gitara basowa

Sebastian Kuchczyński – perkusja

 

Program:

Współczesne aranżacje utworów Fryderyka. Chopina:

Mazurek F-dur op. 68 nr 3

Etiuda c-moll op. 25 nr 12

Walc f-moll op. 70 nr 2

Etiuda f-moll op. 10 nr 9

Preludium Des-dur op. 28 nr 15

 

Trasa wycieczki:

Łódź – Sędziejowice – Widawa – Konopnica – Ożarów – Wieluń – Brzeźnio – Łódź.

Wyjazd o godz. 9.00

Więcej informacji na stronie ROTWŁ

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.