Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

BRODKA: „Clashes” - koncert w ramach Festiwalu Producentów Muzycznych SoundEdit 2016

30 października 2016, 20.00 Kup bilet > Ceny biletów: 99-149 PLN

Artystka, która nie pozwala się zamknąć w szufladkach. Jedna z niewielu pereł, które swoją karierę zaczęły od telewizyjnego programu i nie skończyły po emisji ostatniego odcinka. Dojrzała jako wokalistka, która bezkompromisowo podbija rynek muzyczny nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju.

Brodka urodziła się w 1987 r. w Żywcu. Wychowała się w góralskiej rodzinie o tradycjach muzycznych. Już w wieku sześciu lat zaczęła uczyć się gry na skrzypcach. Artystka brała udział w warsztatach śpiewu w Krakowie pod okiem Geralda Trottmana, który uczył śpiewu m.in.: Mariah Carey i Whitney Houston. W 2003 r. wokalistka wzięła udział w trzeciej edycji programu „Idol” i w styczniu 2004 r. wygrała jego finał. Tego samego roku premierę miał debiutancki studyjny krążek artystki – „Album”. Płyta zawierająca czternaście utworów dotarła do szóstego miejsca na liście OLiS w Polsce.

20 listopada 2006 r. został wydany drugi album wokalistki zatytułowany „Moje piosenki”. Krążek zawierał takie przeboje jak „Znam Cię na pamięć” czy „Miał być ślub”. Po premierze płyty Brodka zrobiła sobie przerwę od pracy w studiu. Postanowiła zastanowić się, o czym naprawdę chce śpiewać, jaki jest jej muzyczny charakter. Poszukiwania zajęły jej cztery lata. Ich rezultatem stała się świetnie przyjęta przez krytyków i publiczność „Granda” wydana 20 września 2010 r. Album otrzymał Fryderyka w kategorii „Album roku pop” oraz „Produkcja muzyczna roku”. 15 listopada 2011 r. krążek uzyskał status dwukrotnej platyny.

Muzykę na album „Granda” skomponował Bartosz Dziedzic wraz z Brodką. Wyjątek stanowi utworu „Hejnał”, który przygotował ojciec piosenkarki – Jan Brodka oraz Bartosz Dziedzic, który również wyprodukował wszystkie kompozycje. Słowa do piosenek napisała sama artystka, a także Radek Łukasiewicz z formacji Pustki oraz Jacek „Budyń” Szymkiewicz z zespołu Pogodno.

Ostatni, najnowszy album Brodki „Clashes” miał premierę w Europie 13 maja 2016 r. Na single wybrano utwory: „Horses” i „Santa Muerte”. Płyta została wyprodukowana w Los Angeles przez Amerykanina Noaha Georgesona. Krążek cały utkany jest z kontrastów. Metafizyka przeplata się ze zmysłowością. Posępne, kościelne organy z pełnym wigoru punk rockiem. Teksty o namiętności, miłosnym szaleństwie, z tymi o kuszącej otchłani śmierci. „Clashes” jest jak układanka, która zaskakuje, gdy pierwsze puzzle zaczynają do siebie pasować i zachwyca, gdy wszystkie trafiają na swoje miejsce, a naszym oczom ukazuje się pełny obraz.

Brodka jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Fryderyków w kategoriach: „Wokalistka roku”, „Debiut roku”, „Album roku pop”, „Nowa twarz fonografii”, „Piosenka roku”, „Kompozytor roku”, „Teledysk roku”, Eska Music Awards w kategorii „Debiut roku”, SuperJedynki, MTV Europe Music Awards w kategorii „Najlepszy wykonawca polski” czy „VIVA Comet Awards” w kategorii „Artysta dziesięciolecia”.

Współorganizacja: Filharmonia Łódzka

 

Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.