Styczeń '19

Dla dzieci

Andrzej Sikorowski & Maja Sikorowska z zespołem - Zaczarowany Świat Krainy Łagodności

17 kwietnia 2016, 18.00 Ceny biletów: 60-80 PLN (kasy FŁ, bilety24.pl, Tawerna Keja)

Kolejne spotkanie z cyklu "Zaczarowany Świat ", w którym Artystyczna Przystań Łodzi Tawerna Keja prezentuje swoich przyjaciół, wspaniałych artystów z kręgu Krainy Łagodności

Koncert jest połączeniem dwóch muzycznych pokoleń i kultur, polskiej oraz greckiej. Andrzej Sikorowski wykonuje w programie zarówno największe przeboje Zespołu Pod Budą, znane szerokiej publiczności, takie jak: Ale to już było, Jak kapitalizm, to kapitalizm, Bardzo smutna piosenka retro oraz utwory pochodzące z dwóch ostatnich nagranych wspólnie z córką płyt Kraków-Saloniki i Sprawa rodzinna. W programie Maja Sikorowska prezentuje swoją sztandarową piosenkę Głos z oddali oraz inne przeboje napisane dla niej przez ojca, takie jak Koledzy taty czy Kraków-Saloniki (kompozycja Seweryna Krajewskiego). Koncert jest opowieścią o rodzinie, która łączy dwie tradycje. Nie brakuje w nim greckich rytmów, które przywołują znane powszechnie muzyczne tematy. Maja Sikorowska, która wychowała się na piosence „wymagającej”, konsekwentnie kontynuuje rozpowszechnianie utworów szanujących kulturę słowa.