Czerwiec '22

Zobacz cały kalendarz >
DO POBRANIA

Chór dla (nie)opornych

 

Miło nam ponownie powitać w gmachu FŁ członków Chóru dla (nie)opornych. Amatorski chór Filharmonii Łódzkiej to propozycja dla wszystkich, którzy lubią śpiewać. Na cotygodniowych próbach, prowadzonych przez profesjonalnego dyrygenta, Mariusza Lewego (laureata wielu nagród, m.in. pierwszej w XV Ogólnopolskim Konkursie Dyrygentów Chóralnych im. prof. S. Kulczyńskiego w Poznaniu) chórzyści nie tylko poznają nowe kompozycje i uczą się prawidłowej emisji głosu, ale także wspaniale się bawią. Za sprawą swojej dynamicznej osobowości dyrygent zjednał sobie ogromną sympatię amatorów śpiewania. Tym chętniej pracują, co owocuje występami – przynajmniej dwa razy w roku Chór koncertuje na estradzie FŁ.  
By zostać członkiem Chóru dla (nie)opornych, nie trzeba mieć doświadczenia muzycznego ani znać nut. Kandydaci nie przechodzą przesłuchania (choć można zasięgnąć opinii o swoich możliwościach wokalnych u dyrygenta). Niezbędne jest jedno: zapał do śpiewania! Wystarczy przyjść na dowolną próbę chóru i zgłosić swoją chęć przyłączenia się do zespołu.
Jak powiedział jeden z chórzystów, „Chór dla (nie)opornych to terapeutyczny sposób na miłe spędzenie czasu”. Spotykają się tutaj nawet całe rodziny i przyjaciele. Bo przecież nie chodzi tylko o śpiewanie, ale też o bycie razem w ponad stuosobowej, ciągle rosnącej grupie ludzi. Nie ma granicy wiekowej. Obecnie najmłodsza osoba w chórze ma 10 lat, a najstarsza ponad dziewięćdziesiąt.
Próby Chóru dla (nie)opornych odbywają się w każdy poniedziałek o g. 19.30. Udział w zajęciach jest odpłatny, szczegółowe informacje w kasach FŁ (pierwsza próba – gratis).
Zapraszamy!

 

 

Sierpień '22

Brak wydarzeń w danym miesiącu

DO POBRANIA

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.