Czerwiec '22

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

METROPOLITAN OPERA LIVE

W sezonie artystycznym 2022/2023 nowojorska Metropolitan Opera zaplanowała dziesięć przedstawień spektakli w ramach cyklu Met: Live in HD, w tym aż siedem nowych produkcji, dwie premiery i jedną prapremierę. Wszystkie spektakle będą mogli Państwo obejrzeć w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej. Trzy z nich „(Medeę”, „Traviatę” i „Fedorę”) retransmitować będziemy w terminach późniejszych w stosunku do terminów przedstawień w Nowym Jorku. 

Abonamenty na cały sezon transmisji dostępne są w kasach biletowych FŁ do 6 września 2022 roku. Dopiero po tym terminie sprzedawać będziemy pojedyncze bilety.  

Ceny biletów pozostają niezmienione i wynoszą:
- na pojedyncza transmisję: 80, 60 lub 40 PLN w zależności od strefy na widowni (nie ma biletów ulgowych);
- przy zakupie abonamentu na 10 spektakli: 48 PLN w I strefie, 36 PLN w II strefie. 

 

PLAN TRANSMISJI W SEZONIE ARTYSTYCZNYM 2022/2023

 

29.10.2022, sobota, 18.55
LUIGI CHERUBINI – „MEDEA” (premiera, retransmisja)
Libretto:
François-Benoît Hoffmann

Realizatorzy:
Carlo Rizzi – dyrygent
David McVicar – reżyseria i scenografia
Doey Lüthi – kostiumy
Paule Constable – światło
Jo Meredith – choreografia
S. Katy Tucker – projekcje

Obsada:
Sondra Radvanovsky – Medea
Janai Brugger – Glauce
Ekaterina Gubanova – Néris
Matthew Polenzani – Jazon
Michele Pertusi – Kreon

Czas trwania: 3 godziny i 10 minut (jedna przerwa)

 

19.11.2022, sobota, 18.55
GIUSEPPE VERDI – „LA TRAVIATA” (retransmisja)
Libretto: Francesco Maria Piave

Realizatorzy:
Daniele Callegari – dyrygent
Michael Mayer – reżyseria
Christine Jones – scenografia
Susan Hilferty – kostriumy
Kevin Adams – światło
Lorin Latarro – choreografia

Obsada:
Nadine Sierra – Violetta Valéry
Stephen Costello – Alfredo Germont
Luca Salsi – Giorgio Germont

Czas trwania: 3 godziny i 15 minut (dwie przerwy)

 

10.12.2022, sobota, 18.55
KEVIN PUTS – „THE HOURS” (prapremiera)
Libretto: Greg Pierce

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
Phelim McDermott – reżyseria
Tom Pye – scenografia i kostiumy
Bruno Poet – światło
Finn Ross – projekcje
Annie-B Parson – choreografia
Paul Cremo – dramaturg

Obsada:
Renée Fleming – Clarissa Vaughan
Kelli O’Hara – Laura Brown
Joyce DiDonato – Virginia Woolf
Sean Panikkar – Leonard Woolf
William Burden – Louis
Kyle Ketelsen – Richard
Brandon Cedel – Dan Brown

Czas trwania: 3 godziny i 15 minut (jedna przerwa)

 

4.02.2023, sobota, 18.55
UMBERTO GIORDANO – „FEDORA” (retransmisja)
Libretto: Arturo Colautti

Realizatorzy:
Marco Armiliato – dyrygent
David McVicar – reżyseria
Charles Edwards – scenografia
Brigitte Reiffenstuel – kostiumy
Adam Silverman – światło

Obsada:
Sonya Yoncheva – Fedora
Rosa Feola – Olga
Piotr Beczała – Loris Ipanow
Artur Ruciński – De Siriex

Czas trwania: 2 godziny i 45 minut (jedna przerwa)

 

18.03.2023, sobota, 17.00
RICHARD WAGNER – „LOHENGRIN”
Libretto: Richard Wagner

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
François Girard – reżyseria
Tim Yip – scenografia i kostiumy
David Finn – światło
Peter Flaherty – projekcje
TBA – choreografia

Obsada:
Tamara Wilson – Elza
Christine Goerke – Ortruda
Piotr Beczała – Lohengrin
Evgeny Nikitin – Telramund
Brian Mulligan – Herold
Günther Groissböck – Henryk

Czas trwania: 4 godziny i 55 minut (dwie przerwy)

 

1.04.2023, sobota, 18.30
GIUSEPPE VERDI – „FALSTAFF”
Libretto: Arrigo Boito

Realizatorzy:
Daniele Rustioni – dyrygent
Robert Carsen – reżyseria
Paul Steinberg – scenografia
Brigitte Reiffenstuel – kostiumy
Robert Carsen i Peter Van Praet – światło

Obsada:
Hera Hyesang Park – Nannetta
Ailyn Pérez – Alice Ford
Marie-Nicole Lemieux – Pani Quickly
Jennifer Johnson Cano – Meg Page
Bogdan Volkov – Fenton
Michael Volle – Falstaff
Christopher Maltman – Ford

Czas trwania: 3 godziny (jedna przerwa)

 

15.04.2023, sobota, 18.00
RICHARD STRAUSS – „KAWALER Z RÓŻĄ”
Libretto: Hugo von Hofmannsthal

Realizatorzy:
Simone Young – dyrygent
Robert Carsen – reżyseria
Paul Steinberg – scenografia
Brigitte Reiffenstuel – kostriumy
Robert Carsen i Peter Van Praet – światło
Philippe Giraudeau – choreografia

Obsada:
Lise Davidsen – Marszałkowa
Isabel Leonard – Oktawian
Erin Morley – Zofia
Katharine Goeldner – Annina
René Barbera – Włoski Śpiewak
Thomas Ebenstein – Valzacchi
Markus Brück – Faninal
Günther Groissböck – Baron Ochs

Czas trwania: 4 godziny i 45 minut (dwie przerwy)

 

29.04.2023, sobota, 18.55
TERENCE BLANCHARD – „CHAMPION” (premiera)
Libretto: Michael Cristofer

Realizatorzy:
Yannick Nézet-Séguin – dyrygent
James Robinson – reżyseria
Allen Moyer – scenografia
Paul Tazewell – kostiumy
Donald Holder – światło
Greg Emetaz – projekcje
Camille A. Brown – choreografia

Obsada:
Latonia Moore – Emelda Griffith
Stephanie Blythe – Kathy Hagan
Ryan Speedo Green – Young Emile Griffith
Eric Owens – Emile Griffith

Czas trwania: 3 godziny i 20 minut (jedna przerwa)

 

20.05.2023, sobota, 18.55
WOLFGANG AMADEUS MOZART – „DON GIOVANNI”
Libretto: Lorenzo da Ponte

Realizatorzy:
Nathalie Stutzmann – dyrygentka
Ivo van Hove – reżyseria
Jan Versweyveld – scenografia i światło
An D’Huys – kostiumy
Christopher Ash – projekcje
Sara Erde – choreografia

Obsada:
Federica Lombardi – Donna Anna
Ana María Martínez – Donna Elvira
Ying Fang – Zerlina
Ben Bliss – Don Ottavio
Peter Mattei – Don Giovanni
Adam Plachetka – Leporello
Alfred Walker – Masetto
Alexander Tsymbalyuk – Komandor

Czas trwania: 3 godziny i 15 minut (jedna przerwa)

 

3.06.2023, sobota, 18.55
WOLFGANG AMADEUS MOZART – „CZARODZIEJSKI FLET”
Libretto: Emanuel Schikaneder

Realizatorzy:
Nathalie Stutzmann – dyrygentka
Simon McBurney – reżyseria i choreografia
Michael Levine – scenografia
Nicky Gillibrand – kostiumy
Jean Kalman – światło
Finn Ross – projekcje
Gareth Fry – dźwięk

Obsada:
Erin Morley – Pamina
Kathryn Lewek – Królowa Nocy
Lawrence Brownlee – Tamino
Thomas Oliemans – Papageno
Alan Held – Mówca
Stephen Milling – Sarastro
Brenton Ryan – Monostatos

Czas trwania: 3 godziny i 30 minut (jedna przerwa)

 

 

ARCHIWALNE PROGRAMY MET

Adriana Lecouvreur

Agrypina

Aida

Anioł zagłady

Anna Boleyn

Bal maskowy

Borys Godunow

Burza

Carmen

Cosi fan tutte

Córka pułku

Cyganeria

Cyrulik sewilski

Czarodziejski flet

Dialogi karmelitanek

Don Carlos

Don Giovanni

Don Pasquale

Dziewczyna z Dzikiego Zachodu (2018)

Dziewczyna z Zachodu (2011)

Echnaton

Elektra

Ernani

Eugeniusz Oniegin (2013)

Eugeniusz Oniegin (2017)

Falstaff

Francesca da Rimini

Faust

Hrabia Ory

Holender tułacz

Idomeneusz

Ifigenia na Taurydzie

Jolanta / Zamek Sinobrodego

Kawaler z różą

Kniaź Igor

Kopiuszek (Jules Massenet)

Kopciuszek (Gioachino Rossini)

L'amour de Loin

Luiza Miller

Lulu

Łaskawość Tytusa

Łucja z Lammermooru

Madame Butterfly

Makbet

Manon

Manon Lescaut

Maria Stuart

Marnie

Nabucco

Napój miłosny

Norma

Nos

Opowieści Hoffmanna

Pani Jeziora

Poławiacze pereł

Porgy i Bess

Rigoletto

Roberto Devereux

Rodelinda

Romeo i Julia

Rusałka

Rycerskość wieśniacza / Pajace

Samson i Dalila

Satyagraha

Semiramida

Śpiewacy norymberscy

Tannhäuser

Tosca

Traviata (2017)

Traviata (2018)

Tristan i Izolda

Trojanie

Trubadur (2011)

Trubadur (2015)

Turandot

Walkiria

Werther

Wesele Figara

Wesoła wdówka

Wozzeck

Zmierzch bogów

Możliwość obcowania ze sztuką operową w najlepszym światowym wykonaniu dają Państwu transmisje przedstawień z nowojorskiego teatru „The Met: Live in HD”. Bez konieczności długich i męczących podróży, za kwotę znacznie niższą niż bilet do The Metropolitan Opera  można w czasie rzeczywistym posłuchać i obejrzeć spektakle wystawiane na amerykańskiej scenie.

Obecnie widzowie oglądający transmisje pod szyldem „The Metropolitan Opera: Live in HD” współtworzą wielotysięczną publiczność w ponad 60 krajach świata. Sztuką w mistrzowskim wykonaniu wszyscy melomani rozkoszują się w tym samym czasie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Czerwiec '22

K

Czerwiec '22

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.