Kwiecień '20

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
11
12
 
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
17
18
19
 
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
24
25
26
 
 
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >

Kolory Polski

20. Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”

 

Hasło tegorocznego, jubileuszowego festiwalu Kolory Polski to „Muzyka, historia, miejsca”. Program obejmuje 20 koncertów w 20 różnych miejscowościach. W ramach Preludium do festiwalu, które odbędzie się tradycyjnie w Stacji Nowa Gdynia (15 czerwca), Renata Przemyk zaśpiewa utwory z płyty „Ya Hozna” oraz swoje największe przeboje z innych albumów. Inaugurację uświetni występ chóru Filharmonii Łódzkiej, który w tym roku obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia (29 czerwca, bazylika katedralna w Łowiczu.

Zachęcamy także do wysłuchania koncertu w Małopolsce, w ramach zaprzyjeźnionego z nami festiwalu Muzyka Zaklęta w Drewnie (Witold Janiak z zespołem, 23 czerwca, Rabka Zdrój).

Na tegorocznej trasie festiwalu znalazły się między innymi: zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu, archikolegiata w Tumie, scena plenerowa na Wzgórzu Zamkowym w Sieradzu, XVI-wieczny kościół św. Stanisława Biskupa w Boguszycach. W wielu miejscowościach koncertom będą towarzyszyć dodatkowe atrakcje. Na finał festiwal powraca do Łodzi, do Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej.

Wielką różnorodnością odznacza się nie tylko  festiwalowy szlak, ale także jego repertuar. Lato i wakacje są okazją, by poszerzyć klasyczne rozumienie muzyki, kojarzące się z instytucją filharmonii. Dlatego klasykę pokażemy zarówno w wersji tradycyjnej (Mistrzowski Mozart – 25 sierpnia, Poświętne), jak i przefiltrowanej przez swobodę jazzu (Chopin Revisited – 30 czerwca, Brzeźnio). Nie zabraknie świętującego dwustulecie urodzin Moniuszki (Moniuszko? Moniuszko! – 10 sierpnia, Lipce Reymontowskie) ani obchodzącego 40. Rocznicę sierci Komedy (Tribute to Komeda – 17 sierpnia, Sieradz). Sporo będzie folkloru i folku (m.in. Dźwięki utkane z Karpat – 6 lipca, Boguszyce). Odbędziemy dalekie podróże w czasie (Muzyczne podróże z Michałem Wołodyjowskim – 21 lipca, Krzemienica) i przestrzeni (Quartuli Galoba – 28 lipca, Tum). Zatańczymy w rytm międzywojennych przebojów ( Tańcz, mój złoty – 27 lipca, Warta) i wzruszymy się losem zdolnej Cyganki Papuszy (Harfy Papuszy – 31 sierpnia, Łódź).

20. edycja Kolorów Polski łączy się z obchodami stulecia województwa łódzkiego.
Okoliczność tę podkreślają nieco inne niż dotąd wycieczki, organizowane we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Łódzkiego i Archiwum Państwowym w Łodzi (program wycieczek do pobrania poniżej). W tym roku przypada także stulecie banku PKO BP, który ponownie objął mecenatem letni festiwal.

 

KP 2019 -  TRASY WYCIECZEK

 

REGULAMIN WYCIECZEK ROTWŁ

 

PLAKAT KOLORY POLSKI 2019

 

Punkt Informacji Turystycznej: 

Manufaktura  695 131 113

 

Informacja o danych osobowych

Informujemy, że Państwa dane osobowe w postaci wizerunku utrwalanego w formie fotografii podczas 20. Wędrownego Festiwalu Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski” będą przetwarzane i administrowane przez Filharmonię im. Artura Rubinsteina z siedzibą w Łodzi przy ul. Narutowicza 20/22, 90-135 Łódź, NIP: 7240005070, REGON: 000279226 do celów publikacji w social mediach, na wystawie pofestiwalowej w siedzibie Filharmonii Łódzkiej, oraz w mediach działających na rzecz festiwalu. Udostępnienie w/w danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa ich udostępnienia uniemożliwi udział w Festiwalu. Ewentualne późniejsze wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych nie wpływa na zasadność ich przetwarzania przed jej wycofaniem.
Posiadają Państwo prawo do dostępu do treści swoich danych osobowych, ich sprostowania lub usunięcia, żądania ograniczenia ich przetwarzania, cofnięcia zgody na przetwarzanie danych osobowych, przenoszenia swoich danych, wniesienia  sprzeciwu, wniesienia  skargi  do  PUODO,  jeśli  Państwa zdaniem, przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy.  Niektóre z powyższych uprawnień mogą być ograniczone w związku z art. art. 81 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo autorskie i prawa pokrewne, w związku z którym dozwolone jest rozpowszechnianie wizerunku osoby stanowiącej jedynie szczegół całości takiej jak publiczna impreza.
Państwa dane nie podlegają profilowaniu, a zatem nie są na nich dokonywane zautomatyzowane operacje polegające na wykorzystaniu danych osobowych do oceny niektórych czynników osobowych osoby fizycznej.
Dane będą w powyższym zakresie powierzane i przetwarzane przez media działające na rzecz festiwalu (takie jak: Radio Łódź, Nasze Radio, Toya, Kalejdoskop, Presto, TVP3) oraz przez Regionalną Organizację Turystyczną Województwa Łódzkiego, Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz firmę FPHU „M-Project” Marek Różański.

 

 

 

 

 

Kwiecień '20

K

Kwiecień '20

Brak wydarzeń w danym miesiącu

K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.