Wrzesień '19

Znów słyszymy łódzkich filharmoników

Miło nam poinformować, że Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Łódzkiej powróciła z wakacji i można ją usłyszeć w najbliższych dniach i tygodniach. Łódzcy filharmonicy pod batutą dyrektora artystycznego FŁ Pawła Przytockiego zainaugurowali odbywający się w Gdańsku XIV Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana, wykonując m.in. Symfonię C-dur „Linzką”. W niedzielę 25 sierpnia muzycy wraz z solistami i Chórem FŁ wystąpili na Festiwalu „Kolory Polski”, także pod kierunkiem swego szefa artystycznego. I w Poświętnem rozbrzmiewała muzyka Mozarta. Festiwal zakończył się mocnym akcentem – wykonaniem poematu symfonicznego „Harfy Papuszy”, do wierszy Bronisławy Wajs, z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza. Solistom towarzyszyła Orkiestra Symfoniczna FŁ pod batutą Jakuba Chrenowicza i Chór FŁ, przygotowany przez Dawida Bera.
A wkrótce rozpoczęcie sezonu 2019/2020 w FŁ. Otworzy go, 21 września, „Credo” Krzysztofa Pendereckiego. Obydwa zespoły artystyczne naszej filharmonii, soliści, Paweł Przytocki i monumentalne dzieło Mistrza – warto być wtedy z nami!

Salon Przyjaciół Filharmonii Łódzkiej
Odznacz wszystkie