Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ŻEGNAMY PROFESORA MIROSŁAWA PIETKIEWICZA

Dziś żegnamy Profesora Mirosława Pietkiewicza, znanego organistę i animatora cykli koncertów organowych, związanego z Akademią Muzyczną w Łodzi. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się mszą świętą o g. 13:00 w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach, po mszy przeniesienie prochów na cmentarz w Łagiewnikach.
Profesor współpracował z Filharmonią, m.in. organizując cykl koncertów Muzyka w Starym Klasztorze, który zainicjował w roku 1988, a także w ramach festiwalu „Muzyka u św. Teresy” w Łodzi, którego był kierownikiem artystycznym.
Wysoko ceniliśmy sztukę wykonawczą Profesora, zwłaszcza Jego prawykonania utworów polskich kompozytorów współczesnych. Zawsze był obecny w naszych planach artystycznych, wciąż mieliśmy nadzieję na kolejny Jego recital w Sali Koncertowej FŁ…
Profesor był naszym wiernym słuchaczem, należał do grona stałych melomanów. Można Go było spotkać na widowni, a także za kulisami, gdy gratulował artystom i dzielił się z nimi swoimi wrażeniami po koncercie.
Będzie Go bardzo brakować.

Składamy wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie Zmarłego
Społeczność Filharmonii Łódzkiej,
Zespoły artystyczne, administracja i dyrekcja FŁ


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.