Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

Zaproszenie na wernisaż

Przed koncertem 15 grudnia, o g. 18.00, na foyer koło Sali Kameralnej odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Jarosława Chrabąszcza, profesora Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Na wystawie prezentuję piętnaście obrazów z dwudziestu ostatnich lat. Wybrane obrazy charakteryzują trzy okresy w mojej twórczości, które dotyczą interpretacji otaczającej nas rzeczywistości. a spina je klamra problemu światła w obrazie. Począwszy od obrazów z lat dziewięćdziesiątych zeszłego stulecia, gdzie światło w obrazie było iluzją, przez obrazy „reliefowe”, w których światło realnie wchodziło w rozgrywki plastyczne dzieła sztuki, aż po obrazy ostatnie. inspirowane teoriami fizyki teoretycznej. Nieosiągalne marzenie, żeby „dogonić światło” determinuje moja dalsza twórczość. Mam nadzieję, że dokonany przeze mnie wybór obrazów pozwoli widzowi ewokować szerokie skojarzenia i uruchomić głębokie pokłady wyobraźni, czerpiące z jego duchowości, a tytuły niektórych obrazów ukierunkują wrażliwość oglądającego. Nie chciałbym jednak, w żaden sposób ograniczać odbiorcy w kontemplowaniu mojej twórczości, a raczej chciałbym sprowokować go do znalezienia (może i innych niż moje) wizji wszechświata.

Jarosław Chrabąszcz

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.