Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ZAPRASZAMY NA PŁATNĄ TRANSMISJĘ ONLINE

W piątek 16 kwietnia po dłuższej przerwie będziemy mogli znów usłyszeć i zobaczyć z bliska na ekranach i monitorach Orkiestrę Symfoniczną FŁ pod batutą Pawła Przytockiego. Zapraszamy na koncert symfoniczny w formie płatnej transmisji online. Pieśni Richarda Wagnera wykona Katarzyna Hołysz – sopran. W drugiej części wieczoru usłyszymy kwartet Franza Schuberta „Śmierć i dziewczyna” w opracowaniu na orkiestrę smyczkową Gustawa Mahlera.
Program koncertu pozwala odnaleźć w muzyce burzliwe emocje obecnych czasów. „Wesendonck Lieder” to pieśni Ryszarda Wagnera do słów Matyldy Wesendonck, żony jednego z mecenasów kompozytora. Intensywność artystycznego wyrazu odzwierciedla prawdopodobnie wzajemne zauroczenie, jakie łączyło tych dwoje. Cykl powstał podczas pracy nad dramatem muzycznym „Tristan i Izolda”, co można zauważyć w warstwie muzycznej.
Tytuł kwartetu smyczkowego „Śmierć i dziewczyna” Franciszka Schuberta pochodzi od tytułu pieśni, napisanej przezeń siedem lat wcześniej. Jej melodia pobrzmiewa w drugiej części utworu. Biografowie Schuberta wiążą ten fakt z czasem powstania dzieła: było to w 1824 roku, gdy schorowany kompozytor – choć zaledwie 27-letni - miał już przeczucie nadchodzącego schyłku istnienia. Muzyką kompozytor odmalowuje dramatyzm walki między życiem a śmiercią. Utwór zabrzmi w opracowaniu Gustawa Mahlera na orkiestr smyczkową.

Koncert będziemy transmitować w serwisie streamingowym Bilety24.pl
Kod do transmisji do nabycia w kasie biletowej FŁ i na Bilety24.pl. Opłata wynosi 14 zł. Opłaty pozwolą choć częściowo pokryć koszty realizacji streamingu.

Kilka ważnych organizacyjnych i technicznych informacji o transmisji:

 1. Możliwość zakupu biletu – ikonka kup bilet przy wydarzeniu na naszej stronie https://filharmonia.lodz.pl/pl/wydarzenia/koncert-symfoniczny-187   lub na https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-koncert-symfoniczny-16-04-2021-64348?id=328098
 2. Koncert będzie transmitowany na żywo na platformie streamingowej https://live.bilety24.pl/
 3. Bezpośredni link do wydarzenia https://live.bilety24.pl/event/index/c3cc575b41be28f943e0136e6b2b2431234fcedc
 4. Regulamin dostępu do usługi PPV transmisji https://live.bilety24.pl/regulations
 5. Sprzedaż kodów dostępu zakończy się w dniu koncertu 16 kwietnia o godzinie 19.30
 6. Logowanie będzie możliwe 16 kwietnia 2021r. najwcześniej na 20 minut przed planowanym rozpoczęciem koncertu.
 7. Kodem dostępowym do transmisji jest dziewięciocyfrowy numer znajdujący na bilecie (Kod biletu), który otrzymaliście Państwo wraz z załączonym w mailu potwierdzeniem zakupu biletu w serwisie Bilety24.pl, a także kod na bilecie zakupionym w kasie FŁ (9-cyfrowy numer kodu kreskowego).
 8. Po wpisaniu kodu dostępowego w okienko „Tutaj wpisz kod biletu”, należy kliknąć w WEJDŹ.
 9. Transmisję można oglądać na smart tv, komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie, przy korzystaniu ze stabilnego Internetu
 10. Jeśli urządzenie, na którym odbieracie Państwo transmisję, straci zasilanie czy dostęp do Internetu po ich odzyskaniu logujecie się Państwo tym samym kodem.
 11. Zakupiony dostęp może być użyty tylko na jednym urządzeniu w tym samym czasie.
 12. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt z właścicielem kanału: bok@ppv-stream.pl

 

BĄDŹ BLIŻEJ ORKIESTRY. ZOBACZ EMOCJE!

 


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.