Wrzesień '21

po wt śr cz pt so nd
30
31
1
2
3
4
5
 
 
 
 
 
 
 
6
7
8
9
10
12
 
 
 
 
 
 
13
14
15
16
18
19
 
 
 
 
 
 
20
21
22
23
25
 
 
 
 
 
27
28
29
30
1
2
3
 
 
 
 
 
 
 
Zobacz cały kalendarz >
Archiwum koncertoweArchiwum Informacji

ZAPRASZAMY NA OTWARCIE WYSTAWY

Przed piątkowym koncertem, o g. 18.00, zostanie otwarta kolejna wystawa z cyklu „Nowa przestrzeń”.

„Podjęta wspólnie inicjatywa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi im. Władysława Strzemińskiego umożliwia już po raz kolejny prezentację dokonań studenckich – mówi komisarz wystawy dr hab. Małgorzata Lachman. – Ten cykl wystaw to znakomita okazja aby przybliżać różnorodne koncepcje artystyczne z pogranicza sztuki i designu, poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań czy w końcu ewolucję koncepcji edukacji”.

Tym razem zostanie zaprezentowany dorobek dwóch z pięciu Katedr Wydziału Tkaniny i Ubioru: Katedry Druku na Tkaninie i Katedry Tkaniny. Obie Katedry podejmują działania projektowe w dziedzinie szeroko pojętej tkaniny – artystycznej, unikatowej, przemysłowej. Ich nadrzędnym celem jest kształtowanie umiejętności studenta, tak aby mógł po skończeniu edukacji  swobodnie funkcjonować twórczo i zawodowo.

„Tkanina towarzyszy człowiekowi od wieków, w różnej formie i przez całe jego życie – komentuje komisarz wystawy. – To ona nas ubiera, organizuje nasze wnętrza. Wybrane prace stanowią przykłady różnorodnych koncepcji artystycznych, a przede wszystkim ukazują szerokie spektrum idei kształcenia wokół tkaniny o różnej funkcji”. Wystawa zgromadzi obiekty do wnętrz o zróżnicowanym charakterze – dywany, gobeliny, lampy, tkaniny dekoracyjne i odzieżowe, a także formy unikatowe.


Archiwum koncertoweArchiwum Informacji
FILTRUJ KONCERTY
Koncerty symfoniczne
Koncerty muzyki kameralnej
Metropolitan Opera live
Dla dzieci - DUA
Dla dzieci - Odkrywcy muzyki
Dla dzieci - Filharmonia z klasą
Dla dzieci - Baby Boom Bum
Imprezy impresaryjne
Kolory Polski
Koncerty szkolne
Nasłuchiwanie
Odznacz wszystkie
K

Strona internetowa Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina zrealizowana w ramach projektu „FŁ100. Stuletnia i nowoczesna Filharmonia Łódzka marką regionalną” współfinansowana przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.